ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
Szlachetna Paczka

Drukuj

szpaczka

 

Szlachetna Paczka (zobacz certyfikat) to bożonarodzeniowe dzieło naszych wolontariuszy. Tą akcją dowodziła Ewelina Bonifatiuk, która to z wielkim zaangażowaniem starała się zaspokoić listę potrzeb wybranej rodziny. Zmobilizowała, kogo mogła aby choć na chwilę uszczęśliwić bardzo potrzebujących.

Więcej…
 

Zbiórka żywności

Drukuj
2 
 
 
Trzy dni podczas których każdy mógł zrobić coś dobrego:  3- 5 grudnia 2010 nasze wolontariuszki uczestniczyły w świątecznej zbiórce żywności.
Więcej…
 

Dzień Uśmiechu

Drukuj

front

Chcemy pokazać, że jesteśmy!!! Chociaż procedura rejestracji Klubu Ośmiu jest w toku, dziewczyny przystąpiły do realizacji zaplanowanych na ten rok szkolny działań. Tuż po Dniu Życzliwości, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, przygotowały dla uczniów naszego gimnazjum Szkolny Dzień Uśmiechu. 24 listopada na przerwach zabawiały społeczność szkolną, a największe uczniowskie (i nie tylko) uśmiechy nagradzały orderami uśmiechu. Śmiech to przecież zdrowie!

Więcej…
 

Andrzejki wolontariuszy 2010

Drukuj
2010_1123beee002923 listopada 2010 wolontariuszki z naszej szkoły pod przewodnictwem Eweliny Bonifatiuk z III L i opieką pani Elżbiety Bołbot zorganizowały Andrzejki w Stowarzyszeniu „My dla innych". Była to impreza kulturalno-rozrywkowa, dedykowana osobom niepełnosprawnym, mająca na celu ich integrację.
Więcej…
 

Wojewódzka KONFERENCJA

Drukuj

P11106823 listopada 2010 trzy wolontariuszki z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Bołbot uczestniczyły w wojewódzkiej konferencji pt.: „Nikt nie rodzi się bohaterem- oblicza szkolnego wolontariatu".

Więcej…
 


Strona 10 z 10