ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
Zbiórka żywności

Drukuj
W dniach 23-24 września 2011 nasze wolontariuszki uczestniczyły z zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności. Dziękujemy za hojność, życzliwość i wyrozumiałość!

>> Zobacz zdjęcia <<

 

 


    ~~~ Rok szkolny 2011/2012 ~~~ 

 

Spotkanie wolontariuszy z Klubów Ośmiu

Drukuj

DSCN4817

10 czerwca miało miejsce spotkanie wolontariuszy z Klubów Ośmiu ze Szkoły Podstawowej nr 44 i naszego gimnazjum. Myśla przewodnią spotkania była integracja i wymiana doświadczeń. Większość uczestników spotkania ze strony SP 44 stanowili przyszli uczniowie naszego gimnazjum, a co za tym idzie, mam nadzieję, przyszli członkowie K8 w naszej szkole. Na płycie jednego z naszych boisk narysowaliśmy wspólnie olbrzymią pocztówkę inspirowaną planami wakacyjnymi oraz rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Następnie zajrzeliśmy w mury naszej szkoły, aby pokazać nowym kolegom naszą rzeczywistość. Było bardzo sympatycznie. Wszystkim serdecznie dziękuję, a zawłaszcza pani Ani Samborskiej, wojewódzkiemu koordynatorowi Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, która przyprowadziła uczniów z SP 44.

>> Galeria <<

Elżbieta Bołbot
 

Gala XVII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Drukuj

DSCN8313W dniach 3-5 czerwca odbyła się w Gdyni tegoroczna Gala XVII Ogólnopolskiej  Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs organizuje Fundacja „Świat na TAK”, która została założona przez panią Joannę Fabisiak – posłankę na Sejm RP. W ogólnopolskim spotkaniu młodych wolontariuszy wzięła udział grupa laureatów białostockiej edycji Konkursu. Nasza laureatka Ewelina Bonifatiuk z III L też tam była. Podczas uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku pan Andrzej Meyer zaprosił młodzież do Białegostoku na ogólnopolski finał Konkursu w 2012 roku.

>> Galeria <<

 

Ewelina Bonifatiuk laureatką „Ośmiu Wspaniałych”

Drukuj

frontUczennica naszej szkoły Ewelina Bonifatiuk z klasy III L została laureatką XVI białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” . Serdecznie gratulujemy!!!

Do konkursu zaproszono aktywnych wolontariuszy. Ewelina, wraz z koleżankami, założyła w naszej szkole Klub Ośmiu. W wolontariacie działa już od 4 klasy szkoły podstawowej, współpracuje ze stowarzyszeniem „My dla innych”, fundacją „Dziewczynka z zapałkami”, wolontariatem w SP 44. W tym roku szkolnym zorganizowała m. in.: Andrzejki w stowarzyszeniu, Szlachetną Paczkę, Dzień Uśmiechu, dyskotekę. Życzymy jej dalszych sukcesów i spełnienia w swoich działaniach!

Więcej…
 

DZIEŃ NA TAK - patrz pod nogi

Drukuj

podnogi21 marca 2011 przystąpiliśmy do akcji "PATRZ POD NOGI" z okazji "Dnia na Tak". Jest to obowiązkowa akcja Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu - DZIEŃ NA TAK, w tym roku pod hasłem PATRZ POD NOGI!

Zgodnie z regulaminem akcji, wybraliśmy w okolicy  naszej szkoły miejsce często uczęszczane przez przechodniów i z samego rana przystąpiliśmy do wypisywania  na chodniku kredą złotych myśli. Dokonaliśmy ich selekcji kilka dni wcześniej. Obawialiśmy się, iż pogoda popsuje nam plany. Na szczęście mokre chodniki wysychały szybko. Rzeczywiście zadanie okazało się proste, a jednocześnie niezwykle satysfakcjonujące. Nie dosyć, że bawiąc się kredą na podwórku przypomnieliśmy sobie beztroskie wczesne dzieciństwo, to swoim działaniem rzeczywiście wywoływaliśmy  uśmiech na twarzach osób czytających. Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku miłym słowom pomogliśmy przywitać wiosnę bardziej entuzjastycznie.

Działanie to stało się również doskonałą inspiracją do przeprowadzenia pewnej akcji promocyjnej. Zdaliśmy sobie bowiem sprawę  z tego, jak ważne jest sprzątanie po swoim psie. Wielu z nas ma pupila w domu i wyprowadzając go na spacer zaniedbuje elementarną zasadę współżycia w środowisku lokalnym. Postanowiliśmy popracować nad tym problemem w najbliższej przyszłości i wypromować czyste trawniki i chodniki. Realizując akcję PATRZ POD NOGI,  wyżej wymieniony problem dotknął nas dosłownie. Śmiech

 


Strona 8 z 10