ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
Ogólnopolski samorządowy konkurs nastolatków Ośmiu Wspaniałych

Drukuj

P1170749Chcę być pożyteczna – mówi 14-letnia Gabriela Kujawa z Białegostoku. Wolontariuszka za swoją działalność otrzymała wyróżnienie w konkursie "Ośmiu Wspaniałych”.

>> Czytaj więcej w Porannym <<

>> Czytaj więcej w Gazecie <<

>> Galeria zdjęć << 

8 Wspaniałych

Drukuj
P1160216

8 Wspaniałych

Gabriela Kujawa z klasy II L została laureatką XVII białostockiej edycji XVIII Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i jednocześnie została wybrana spośród nagrodzonej „ósemki” do reprezentowania  Białegostoku w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy Gabrieli i pani Elżbiecie Bołbot, koordynatorowi klubu wolontariuszy, w którym Gabrysia aktywnie działa!


Więcej…
 

Kiermasz ciasta

Drukuj
003

Najpierw planowanie, następnie zgłoszenia, potem wykonanie zadania czyli branie odpowiedzialności za podejmowane decyzje. No i jeszcze ciasto musi być ekonomiczne, własnoręcznie wykonane a przy tym smaczne.

Lubię kształtować wśród moich wolontariuszy postawy kreatywne i przedsiębiorcze.
Bardzo dziękuję za wykonanie „ostatkowego” zadania!

Elżbieta Bołbot

 

Dyskoteka

Drukuj
DSC_0054

Kiedy oceny  już wystawione, a do ferii pozostały 24 godziny, czas na zabawę. 19 stycznia wolontariusze zorganizowali dyskotekę. Jak widać na załączonych zdjęciach, szkolna brać lubi takie rozrywki i nie odmawia, gdy się ich zaprasza. Trzeba przyznać, że zapału nie brakuje NASZYM, zarówno do pracy jaki i do tańca.

>> Galeria zdjęć <<

 

Szlachetna Paczka

Drukuj

0047

 

Nasza szkoła przygotowała Szlachetną Paczkę

Przez cały tydzień od 5 do 9 grudnia wspólnymi siłami, motywowani przez wolontariuszy z naszej szkoły, przygotowywaliśmy Szlachetną Paczkę dla  ośmioosobowej rodziny. I udało się. W piątek wieczorem odstawiliśmy do magazynu w II LO sześć wielkich paczek zawierających rzeczy z tzw. listy potrzeb i marzeń wybranej rodziny. W niedzielę, 10 grudnia, rodzina otrzymała paczki.

Widok najmłodszego dziecka skaczącego przy paczkach i łzy szczęścia matki - bezcenne.

 

Więcej…
 


Strona 6 z 10