ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
Kiermasz cista 2012

Drukuj

kiermasz ciasta XI 12 00129 listopada zorganizowaliśmy kiermasz ciasta. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na realizację SZLACHETNEJ PACZKI 2012. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za poświęcony czas i środki oraz WSZYSTKIM, którzy wsparli ideę.

Ciasto było pyszne! Śmiech

Elżbieta Bołbot

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

„Dziewczynka z zapałkami” 2012

Drukuj

front„Dziewczynka z zapałkami” to nazwa fundacji z Łodzi, której podstawowym celem jest pomoc najsłabszym dzieciom, pokrzywdzonym przez los. Fundacja  dociera do wielu miejsc w kraju, gdzie organizuje pomoc. W weekendy (w tym roku szkolnym już trzy razy: 19-21 X, 26-28 X, 16-18 XI) pomagamy fundacji zbierać środki.

<galeria>

 

Szymon Hołownia - spotkanie z ciekawym człowiekiem

Drukuj

front23 listopada 2012 na zaproszenie Caritas Archidiecezji Białostockiej uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym opiekunów i wolontariuszy szkolnych kół wolontariatu w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku.  Gościem specjalnym spotkania był Szymon Hołownia- dziennikarz i publicysta, współprowadzący „Mam talent”.  Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia w Białostockiej Katedrze.  Następnie uczniowie pytali, a Szymon odpowiadał, a także opowiadał. Na zakończenie wspólna Agapa.

„Uważam, że spotkanie z panem Szymonem Hołownią było bardzo wartościowe dla wszystkich wolontariuszy. Dziennikarz podzielił się z nami wieloma refleksjami na temat podejścia ludzi show biznesu do religii oraz pomocy w Caritasie czy wolontariacie. Jeżeli ktoś miał bardziej prywatne pytania, pan Hołownia równie chętnie udzielał na nie odpowiedzi.”

Iza  III a

„Jestem bardzo zadowolona ze spotkania z panem Szymonem Hołownią. Dziennikarz jest bardzo inteligentną i oczytaną osobą. Ciekawie opowiadał o swoich przeżyciach oraz doświadczeniu nabytym w telewizji. W zabawny i jasny sposób opowiadał o swoim życiu prywatnym, jak i o sprawach religii.”
Michalina III a
 

PG 18 na Stadione Narodowym

Drukuj

front

stadion_logo

9 września 2012 r. na zaproszenie Banku Żywności, w nagrodę za naszą pracę w ubiegłych latach, wyjechaliśmy do Warszawy na światowy finał Danone Nations Cup na Stadionie Narodowym.  Zbiórka o 5.45, szybki przejazd i byliśmy na miejscu. Stadion wywarł na nas ogromne wrażenie. Przy wejściu było mnóstwo ludzi. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aż brama zostanie otwarta. Zostaliśmy wyposażeni  w zestaw kibica i poszliśmy szukać naszych miejsc. Obejrzeliśmy  część pierwszego meczu i poszliśmy na atrakcje w rodzinnej strefie rozrywki. Wzięliśmy udział w wielu konkursach i wygraliśmy liczne nagrody. Później wróciliśmy oglądać  mecz polskiej reprezentacji i finał. Mistrzami została drużyna Korei Południowej. Bardzo dobrze bawiliśmy się kibicując naszym piłkarzom podczas meczu z Irlandią. Czas  bardzo szybko minął i zanim się obejrzeliśmy musieliśmy wracać. Do Białegostoku wróciliśmy ok. godziny  20.30. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjeździe, bardzo chętnie wybralibyśmy się tam jeszcze raz.

Dziękujemy paniom Eli Bołbot i Ani Samborskiej!
Autorzy tekstu: Weronika, Dominika, Paweł- IIIA

foto_logo

 

Rok szkolny 2012/2013

Drukuj
~~~ Rok szkolny 2012/2013 ~~~ 


Strona 5 z 10