ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
Osiedlowy Festyn Rodzinny czerwiec 2013

Drukuj

frontCieszymy się, że mogliśmy pomóc w organizacji Osiedlowego Festynu Rodzinnego,

który odbył się 15 czerwca, w sobotę, w godz. 15:00-18:00.

 

Oto galeria fotografii

 

Bank Żywności i kiermasz wielkanocny

Drukuj

frontWolontariusze PG 18 po raz kolejny wzięli udział w zbiórce żywności, organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki-Białystok. Mogliście spotkać ich w: Marcpolu, Lewiatanie oraz Eurosamie. Tym razem była to wielkanocna zbiórka żywności. Jak zawsze żywność zbierana była w celu przekazania jej osobom potrzebującym. W tym czasie również zorganizowaliśmy Kiermasz Wielkanocny dla stowarzyszenia „Ku Dobrej Nadziei”.

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

 

Kiermasz ciasta i pączków

Drukuj

front28 lutego wolontariusze zorganizowali kiermasz ciasta i pączków w naszej szkole. Dziewczyny same upiekły ciasto. Zebrane fundusze przeznaczyliśmy na zorganizowanie Wielkanocnej Szlachetnej Paczki, którą podarowaliśmy rodzinie, wybranej jeszcze podczas akcji na Boże Narodzenie. Zaskoczenie rodziny było duże, ale też radość wielka. Zakupiliśmy środki czystości, artykuły spożywcze i szkolne.

Cieszymy się niosąc niespodziewaną radość!

foto1 foro2 foto3 foto4

 

Wigilia wolontariuszy 2012

Drukuj

front20 grudnia 2012 spotkaliśmy się w naszej szkole na wspólnej Wigilii. Do przygotowań zaprosiliśmy podopiecznych stowarzyszenia „ My dla Innych” wraz z ich rodzicami i opiekunami oraz pracowników i prezesa stowarzyszenia, a także uczniów-wolontariuszy SP 44 wraz z opiekunem. Na początku wspólne ubieranie choinki dostarczonej przez pana leśniczego w ramach akcji fundacji Arka „Choinki Nadziei”. Następnie rozpoczęliśmy wieczerzę przy akompaniamencie muzycznym w wykonaniu studentów ze szkoły muzycznej. Najpierw oczywiście był opłatek i życzenia, następnie spożywanie przygotowanych wcześniej przez uczestników potraw. Po wieczerzy były prezenty i zdjęcia z Mikołajem. Na koniec wspólne śpiewaliśmy kolędy, również w wersji karaoke. Podopieczni stowarzyszenia „My dla Innych” przygotowali solowe występy z kolędami. Spotkanie uświetnił występ uczennic z klasy 2 a, które przygotowały inscenizację ponadczasowej „Opowieści Wigilijnej”.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękuję za ogromną pracę, którą włożyli w organizację tego przedsięwzięcia.

Elżbieta Bołbot

<GALERIA>

 

Jedna maska, dwie twarze - karnawał trwa 2013!

Drukuj

frontRóżnorodne stroje, kolorowe maski, dobra muzyka.17 stycznia w naszej szkole odbył się pierwszy bal karnawałowy organizowany przez wolontariuszy.  Również po raz pierwszy bawiliśmy się na holu przed harcówką. Główną atrakcją był wybór króla i królowej balu, o czym zadecydowały głosy uczestników. Nagrodzeni zostali: Magda Oleksy (kl. III s) i Maciej Koćmierowski (kl. III a).  Specjalne wyróżnienie za kostium otrzymał Karol Kowieski (kl. III a). Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę!

napisgoogle2

 


Strona 3 z 10