ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ
Szkolny Projekt

logo zacgZmień złe nawyki na lepsze zamienniki!

Drukuj

tekst

foto1   foto2   foto3   foto4

 

Dbaj o zdrowie!

Drukuj

cert malyWe wrześniu 2013 roku przystąpiliśmy do projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa  w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. Dzięki zaangażowaniu i kreatywnej, efektywnej pracy całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców już po pierwszym roku uczestnictwa spełniliśmy wszystkie kryteria i uzyskaliśmy certyfikat „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.W roku szkolnym 2014/15 w ramach projektu „Zachowaj równowagę” nadal prowadzimy i rozwijamy działania promujące zdrowy styl życia, czyli prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną wśród młodzieży naszego gimnazjum.

 

<<<<zobacz certyfikat w powiększeniu>>>>

 

Zachowaj równowagę!

Drukuj

„Nasze grzechy żywieniowe”

 

front„Od tego, co wkładamy do ust, zależy wszystko – nasz rozwój, zachowanie, zdolność koncentracji, humor, a przede wszystkim zdrowie” – przekonywał podczas prelekcji młodzież naszego gimnazjum Przemysław Jarecki, przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku. Przekazane
w interesującej formie informacje z pewnością pomogą gimnazjalistom
w utrzymaniu dobrego zdrowia, prawidłowej sylwetki i optymalnej formy fizycznej. Dwudniowe warsztaty dla uczniów szkoły w ramach projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” zorganizowały 5 i 9 grudnia 2014 roku panie: Agnieszka Brzozowska, Monika Lisowska i Ewa Mroziewska.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 


Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie!

 
Zdając sobie sprawę, że nadwaga i otyłość nie jest problemem jedynie urody, ale przede wszystkim zdrowia – fizycznego i psychicznego, przystąpiliśmy do Szwajcarsko-Polskiego projektu KIK 34 – ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ! Podjęliśmy działania zmierzające do uzyskania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej. Projekt KIK 34 realizowany jest w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej przez Instytut Żywności i Żywienia oraz organizację Swiss Contribution, a ma na celu zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się ze szczegółami projektu oraz obserwowania naszych działań w promocji zdrowego stylu życia.

 

Zabacz ulotkę <<kliknij>>

zach row0malezach row1male

http://www.zachowajrownowage.pl/

Lider projektu – Ewa Mroziewska

 

Zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci

Drukuj

front„Szlachetne zdrowie

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz, aż się zepsujesz”

 

pisał w XVI wieku poeta Jan Kochanowski. 12 lutego 2014 roku na spotkaniu z rodzicami uczniów naszego gimnazjum dr Magdalena Zalewska, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przekonywała uczestników, że należy jak najwcześniej zadbać o zdrowie najmłodszych, by nie narażać ich na poważne choroby. Podczas prelekcji przedstawiła główne zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Tłumaczyła na przykładach, że nawyki żywieniowe kształtują się już od najmłodszych lat, a najlepszym sposobem promowania postaw prozdrowotnych jest przykład samych rodziców. Stosowanie urozmaiconej, bogatej w produkty mleczne, owoce i warzywa diety, dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody, ograniczenie spożycia tłuszczów, słonych i słodkich produktów, codzienna aktywności fizyczna pomogą
w utrzymaniu dobrego zdrowia, prawidłowej sylwetki i optymalnej formy fizycznej całej rodziny.Zaproszeni rodzice otrzymali w prezencie kolorowe broszurki dotyczące zasad zdrowego żywienia opracowane w ramach Projektu KIK/34” Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej.

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Organizator prelekcji

Ewa Mroziewska i Krzysztof Klem

 

Marchewka zamiast… papierosa 2013!

Drukuj

front21.11.2013r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia, który przebiegał w naszej szkole pod hasłem: „To lepsze niż papieros”.

Po wejściu do szkoły uczniów powitały wystawy: „Korzyści zdrowotne z niepalenia” i „Korzyści finansowe z niepalenia”, a także dekoracja holu, której główną bohaterką była marchewka. Na oddzielnej planszy dzieci mogły znaleźć informacje o korzyściach płynących ze spożywania tego warzywa, a potem w czasie długich przerw nawet je spróbować! 10 kg marchwi, które przygotowaliśmy, zniknęło w mgnieniu oka!

Dzień rozpoczął się konkursem plastycznym, przebiegającym pod hasłem „To lepsze niż papieros”, w którym brali przedstawiciele każdej z klasy (po dwie osoby). Ich rysunki zostały następnie zaprezentowane w holi głównym i poddane ocenie rodziców, przybywających na zebrania klasowe, odbywające się w dn. 26.11.2013r.

Rodzice uznali, że najlepszą pracę plastyczną wykonali uczniowie z klasy III B. Drugie miejsce zajęła klasa III A, natomiast trzecie – klasa III K.

Zwycięskie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy, a uczniowie – autorzy prac - drobne upominki.

Składamy serdeczne podziękowania Paniom Kucharkom za przygotowanie marchewki.

Nauczyciele bibliotekarze

galeria biblio

 


Strona 1 z 2