ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Aktualności
Aktualności_przedszkolne

prze87 logo 300 male

witamyEUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA-2020-21

Drukuj

Po raz pierwszy Przedszkole Samorządowe Nr 87 przystąpiło do największej społecznej inicjatywy w Europie pod nazwą Code Week 2020, realizowanej w październiku, a skierowanej do wszystkich placówek, które rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem. Code Week 2020 to inicjatywa, w ramach której promujemy wśród najmłodszych kształtowanie kreatywności, twórczego rozwiązywania stawianych przed nimi problemów i współpracę w zespole poprzez programowanie i kodowanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzieci w trakcie związanych z tym aktywności zdobywają podstawowe kompetencje cyfrowe. Nauczycielki wykorzystują specjalne aplikacje, które zachęcają dzieci do podejmowania nowych wyzwań, wytrwałego dążenia do celu, kreatywnego i twórczego działania. Dzieci bawią się i uczą z wykorzystaniem robotów Ozobot, pracują z matą do kodowania, kubeczkami i puzzlami do kodowania. Takie formy aktywności sprawiają dzieciom wiele radości i dają satysfakcję z osiągniętego celu. Wydarzenie Code Week 2020 i Cała Polska Programuje wpisuje się w Ogólnopolski Program ,,Uczymy Dzieci Programować", który jest realizowany w naszym przedszkolu.

20201109 103652 Copy

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12 

 

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA-2020-21

Drukuj

6 listopada 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej właśnie okazji śniadanie wyglądało inaczej niż zwykle! Dzieci otrzymały niecodzienny zestaw, z którego same komponowały swoje kanapki. Głównymi bohaterami posiłku były warzywa: roszponka, papryka, ogórek oraz rzodkiewka, którymi dzieci dekorowały kanapki, a następnie zjadały z ogromnym apetytem! Dzieci młodsze wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z tablicą interaktywną, podczas których rozwiązywały zadania dotyczące zdrowego odżywiania. Starsze przedszkolaki wykonały dodatkowo pracę plastyczną – tworzenie zdrowej kanapki. Podczas podsumowania zajęć dzieci pięknie wskazywały produkty spożywcze, które warto włączać do jadłospisu. Zapamiętały również, których produktów nie należy spożywać, ze względu na szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zajęcia miały dużą wartość edukacyjną. Przyniosły także przedszkolakom wiele radości. Dzień Zdrowego Śniadania został przygotowany w ramach autorskiego Programu Ekologicznego „Od najmłodszych lat, z ekologią za pan brat”, stworzonego oraz realizowanego przez nauczycielki naszego przedszkola.

20201106 084042 Copy

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22 

 

ZAJĘCIA Z TABLICY INTERAKTYWNEJ-2020-21

Drukuj

Po raz pierwszy dzieci z Przedszkola 87 uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Zajęcia przeprowadziły nauczycielki z naszego przedszkola.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu dydaktycznego przedszkolaki mogły pogłębić swoją wiedzę na temat: „Jak dbać o zwierzęta”. Obejrzały również film pt. „Wiejskie podwórko”, przedstawiający życie zwierząt mieszkających na wsi.
Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki z niewielką pomocą nauczyciela wykonywały też różnorodne ćwiczenia z zakresu edukacji przyrodniczej.

IMG 9681 Copy

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11 

 

K O M U N I K A T

Drukuj

Informujemy, iż ze względu na sytuację epidemiczną od dnia 9 listopada 2020 r. obowiązywać będzie
zakaz wejścia rodziców/opiekunów na teren przedszkola.

Dzieci będą odbierane od rodziców/opiekunów przez pracowników obsługi spod drzwi wejściowych (przy domofonie).

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK-2020-21

Drukuj

15 października nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Mycia Rąk. Tego dnia przypomniano dzieciom o konieczności dbania o higienę rąk. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego i w jakich sytuacjach powinniśmy myć ręce”, a także poznaliśmy zasady prawidłowej higieny dłoni. Przedszkolaki wykonały eksperymenty z mydłem, pieprzem (symbolizującym zarazki i bakterie) i wodą. Dzieci starały się myć swoje ręce według instrukcji - ciepłą wodą z mydłem, powoli i dokładnie, pamiętając o wszystkich częściach dłoni. Ponadto obejrzały film edukacyjny i zapoznały się z wierszykiem utrwalającym etapy mycia rąk. Na koniec dzieci odbijały rączki pomalowane farbą, jako obietnicy, iż w trosce o zdrowie będą często myć ręce mydłem i wodą .Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci będą na co dzień pamiętały o tym, jak ważne, dla naszego zdrowia, jest częste i dokładne mycie rąk.

20201015 130621 Copy

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21 

 

POLA NADZIEI-2020-21

Drukuj

Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 87 po raz kolejny przyłączyły się do Ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”organizowanej przez Fundację „Pomóż Im”. Akcja polega na sadzeniu jesienią żonkili- symbolu nadziei, a sama kampania propaguje ideę wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Przedszkolaki z grup Sówki i Jeżyki chcąc wesprzeć działalność Białostockiego Hospicjum posadziły cebulki żonkili, które zakwitną wiosną.

Polish 20201014 185354811 Copy

1 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ-2020-21

Drukuj

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki chciały podziękować dyrekcji i wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Nie zabrakło życzeń, które stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i życzliwość. Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński skierował do Grona Pedagogicznego oraz Niepedagogicznego wiele ciepłych słów. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

received 2048093848655797 Copy

1   2   3   4   5 

 

KOŁO CZYTELNICZE- BIBLIOTEKA PAŹDZIERNIK- 2020-21

Drukuj

12 października 2020 r. dzieci z koła czytelniczego „Klub Miłośników książki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z bliska obejrzały księgozbiór biblioteki, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz zobaczyły różnorodne serie lektur dedykowanych dla ich przedziału wiekowego. Na koniec dzieci posłuchały czytanej przez opiekuna książeczki „Kocia Kocia i witaminowe przyjęcie”, którą same wybrały.

Zainspirowane lekturą zaproponowały, aby na jednym z naszych spotkań również urządzić witaminowe przyjęcie!

biblioteka 1 Copy

1   2   3 

 

BIBLIOTEKA DLA RODZICÓW-2020-21

Drukuj

         Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców od roku szkolnego 2020/2021 w Przedszkolu Samorządowym Nr 87 funkcjonuje Biblioteka dla Rodziców.

W księgozbiorze znajduje się literatura dotycząca rozwoju dzieci, problemów pojawiających się w procesie wychowania dzieci, sposobów ich rozwiązywania oraz rozwijającą kompetencje wychowawcze rodziców. Literatura zebrana w Bibliotece dla Rodziców może być pomocna w wychowywaniu i zrozumieniu dzieci, może dawać rozwiązania konkretnych trudności, ale też inspirować do poszukiwania własnych dróg skutecznych działań wychowawczych.

Regulamin Biblioteki i spis książek znajduje się na tablicy informacyjnej każdej grupy oraz na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola.

 

Serdecznie zapraszamy opiekunowie Biblioteki- Urszula Szerge i Jadwiga Urban

 

W związku z sytuacją epidemiczną prosimy, aby zgłaszać chęć wypożyczenia danej książki drogą elektroniczną na e-mail :

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Książka zostanie przekazana przy odbiorze dziecka. Zwracane książki będą poddawane kilkudniowej kwarantannie.

 


Strona 8 z 36