PRZEDSZKOLE >>> Aktualności
Aktualności_przedszkolne

prze87 logo 300 male

witamy

Nasze przedszkolaki zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej by w ten sposób podziękować swoim paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu grupa Pszczółek i Tygrysków przygotowała króciutkie przedstawienie oraz film z życzeniami. Zaprezentowały się najpiękniej i najlepiej jak umiały. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek przygotowany przez dzieci. Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński złożył swoim pracownikom życzenia zdrowia i wielu satysfakcji w pracy z dziećmi.

Nauczyciele i pracownicy przedszkola składają serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i rodzicom za pamięć, życzenia i miłe słowa.

Szkolenie "Dźwięki i Pauzy"

10 października 2021 r. nauczycielki z przedszkola uczestniczyły w szkoleniu muzycznym „Dźwięki i pauzy” prowadzonym przez Marię Tomaszewską – kompozytorkę i autorkę tekstów dla dzieci, nauczycielkę rytmiki.

Na szkoleniu zostały zaprezentowane zabawy muzyczne z użyciem gumy animacyjnej, piłek, balonów. Mogłyśmy przećwiczyć również układy taneczne do piosenek autorstwa p. Marii, a także wielu współczesnych, muzycznych przebojów.

Spotkanie było dla nas cennym doświadczeniem, źródłem ciekawych pomysłów z zakresu edukacji muzycznej dzieci, a przede wszystkim zainspirowało nas do nowych, muzycznych zabaw z przedszkolakami.

Robimy sok owocowo - warzywny

Witaminki, witaminki,

Dla chłopczyka i dziewczynki,

Wszyscy mamy dziarskie minki,

Bo zjadamy witaminki„

Kubuś Puchatek

Dzieciaki Mleczaki

30 września 2021 r. w grupie I Biedroneczki oraz VI Krasnoludki odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Dzieciaki Mleczaki”. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci nt. roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Zamysłem organizatorów jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci oraz promowanie mleka jako zdrowego napoju. Dzieci spotkały się z sympatyczną krówką Moniką, która przeprowadziła z nimi pogadankę o mleku oraz jego przetworach. Wzięły udział w ciekawych zabawach: grały w klasy, kolorowały, wspólnie wykonały plakat dotyczący krów oraz ich życia na wsi. Spotkanie zakończyło się radosnym tańcem z krówką Moniką.

ilustracja

Konkurs Fotograficzny

Pobierz plik

Zbiórka żołędzi

Drodzy Rodzice i Nasze Przedszkolaki

W tym roku nasze przedszkole kolejny raz dołącza do akcji zbiórki Żołędzi dla zwierząt z ZOO "Akcent" w Białymstoku. Zebrane przez Was żołędzie pomogą zwierzętom z ZOO przetrwać  trudne zimowe dni. Zachecamy Wszystkich do włączenia się w naszą akcję i przynoszenia żołędzi do naszego przedszkola.

Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z wszystkich grup spotkały się na holu przedszkola, który tego dnia był specjalnie przygotowany do uroczystości. Przedszkolaki rozpoczęły świętowanie od odśpiewania wspólnych piosenek. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy oraz do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Był to dzień pełen radości i na pewno na długo pozostanie w pamięci nie tylko naszych przedszkolaków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek, po raz pierwszy w naszym przedszkolu, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Przedszkolaki w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Przedszkolne obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od ,,kropkowego” tańca. Następnie dzieci w swoich salach kolorowały kropkowe malowanki, układały ,,kropkowe” gąsienice oraz tworzyły piękne bajkowe "kropkowe" drzewa. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia w kropkowej ramce oraz dzieci  otrzymały dyplomy Dnia Kropki.
ilustracja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14