ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SIATKÓWKA S.O.S.
Siatkówka s.o.s.

Biliśmy rekord Guinnessa...

Drukuj

front foto sos 2

Biliśmy rekord Guinnessa na inauguracji FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014!!!

Uczniowie PG 18 SOS w Białymstoku w sobotę 30 sierpnia 2014 w Warszawie tuż przed Otwarciem na Stadionie Narodowym Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, wzięli udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób odbijających piłkę w jednym miejscu i czasie.

W próbie bicia rekordu uczestniczył prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Ary Graça w towarzystwie ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosława Przedpełskiego.

 

Niespodzianką dla uczestników była obecność znanych i utytułowanych gwiazd sportu m.in. Aleksandry Sochy, Katarzyny Gajgał-Anioł, Zofii Klepackiej, Sebastiana Świderskiego, Piotra Gruszki, Pawła Papke, Marcina Prusa, Małgorzaty Niemczyk, Artura Siódmiaka oraz siatkarskich mistrzów świata z 1974 roku.

Punktualnie o 13.30 rozpoczęła się próba pobicia rekordu. Piłkę przez ponad 10 sekund odbijały 1953 osoby, w tym nasi uczniowie, którzy później obejrzeli mecz otwarcia, gdzie Polska wygrała z Serbią zdecydowanie 3:0 (25:19, 25:18, 25:18). Młodzież – szczęśliwa i zachrypnięta – wróciła do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych.

Galeria 2 mala

Lucyna Dobrzyńska – nauczyciel w-f

 

Awans do Gimnazjady Ogólnopolskiej

Drukuj

frontP1250552Dnia 08.04.2014 r. w PG nr 18 odbyły się finały Gimnazjady Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców. Nasza szkoła zmierzyła się z PG 3 w Augustowie oraz PG Narewka. Po ciężkiej walce w pierwszym meczu z Augustowem, nasi siatkarze wyszli zwycięsko, wygrywając 2:1, następnie podjęli walkę z Narewką o pierwsze miejsce. Wygrali również 2:1. Takim sposobem zakwalifikowali się do Gimnazjady Ogólnopolskiej.

<<kliknij i powiększ foto naszych siatkarzy>>

 

Turniej siatkarski 2014

Drukuj

s0swpg18frontTURNIEJ SOS W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 18 IM. KRÓLA STEFANA BATOREGO W BIAŁYMSTOKU

25.02.2014 r. w Gimnazjum nr 18 w Białymstoku, uczestniczącym w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych odbył się Turniej trójek dla szóstoklasistek. Celem cyklicznego turnieju jest wyłonienie najzdolniejszej młodzieży, która będzie kontynuować naukę w I klasie SOS w naszej szkole.

I miejsce zajęły dziewczęta z SP 21 prowadzone przez Iwonę Speichler Wybrano też najlepszą zawodniczkę turnieju, została nią Weronika Jarmoc. Organizatorem i inicjatorem turniejów jest trener SOS Lucyna Dobrzyńska. Każda uczestniczka otrzymała dyplom i słodką niespodziankę, a zwyciężczynie dodatkowo koszulki treningowe. <<zobacz galerię forografi z turnieju>>>

foto

 

SUKCES NASZEJ WYCHOWANKI!

Drukuj

florczak

Publiczne Gimnazjum nr18 uczestniczy w „Programie upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowejrealizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Elementami programu są  Siatkarskie Ośrodki Szkolne, skupiające najzdolniejszą siatkarską młodzież. Niech przykładem będzie

Zuzanna Florczak

która po niespełna pół roku od ukończenia naszej szkoły została MVP (Most Valuable PlayerNajbardziej Wartościowym Graczem) Międzynarodowego Turnieju w Barcelonie ( 27-30.12.2013r.)  Poza polskim klubem MUKS Sparta Warszawa (obecny klub Zuzi) w Torneig Internacional de voleibol feminino ciutat D'Esplugues wzięły udział zespoły: Ala Gondomar (Portugalia), V. Arago de Sete (Francja), Montpellier Croix D'Argent (Francja), RTC Alkmar (Holandia), CV Sant Cugat, CV Vilassar, CV Barcelona, CV Esplugues A i CV Esplugues B (wszystkie Hiszpania).
Zuzannie gratulujemy i jesteśmy dumni, iż praca trenerów naszego gimnazjum Wojtka Rodziewicza i Lucyny Dobrzyńskiej przynosi efekty.

 

 


Strona 2 z 2

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.