TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2013 >>> Stoisko siatkówki

Stoisko siatkówki

Dzień otwarty w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku

PIŁKA SIATKOWA

Podczas Dni Otwartych w PG 18 w Białymstoku nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali stoisko promujące piłkę siatkową w naszej szkole. Przez uczniów zostały przygotowane i przedstawione prezentacje multimedialne „Siatkówka to moja pasja” oraz ”Siatkarski Ośrodek Szkolny w mojej szkole”. Dodatkowo młodzież przygotowała plakaty, gdzie tematem wiodącym była siatkówka jako ich pasja. Na stoisku został zaprezentowany sprzęt sportowy, który szkoła otrzymała w ramach programu Polskiego Związku Piłki Siatkowej SOS.

Pod nadzorem uczniów klasy II s młodzież mogła korzystać z wystawionego sprzętu i sprawdzić swoje umiejętności. Między innymi wykonywać ćwiczenia na BOSU, poduszkach sensomotorycznych czy piłkach stabilizacyjnych gimnastycznych. Można było zmierzyć wyskok dosiężny na profesjonalnym sprzęcie, jak również poprawić technikę odbić wykorzystując pomoce dydaktyczne. Ozdobą stoiska były medale i puchary, które nasza młodzież zdobywa uczestnicząc w zawodach sportowych w całej Polsce.

Lucyna Dobrzyńska

fotDSC02029