TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2013 >>> Prawa nastoletniego obywatela Unii Europejskiej

Prawa nastoletniego obywatela Unii Europejskiej

Grupa 5 uczniów z kl. II A realizowała pod kierunkiem Pani M. Białasz projekt edukacyjny na temat: „Prawa nastoletniego obywatela Unii Europejskiej”, którego efektem końcowym była gazetka informacyjna „ABC OBYWATELA UE” . W czasie Dnia Otwartego rozdawali gazetki gimnazjalistom oraz uczniom szkół podstawowych odwiedzającym naszą szkołę. W Bibliotece szkolnej  zorganizowali rozgrywki dydaktyczne „Rusz głową” z wykorzystaniem gier „Zbuduj Europę”, „Unia Europejska”, „Dookoła Europy”, „Szlakiem UE”, „Neurodyseja – odkrywamy UE”.

W sali 223 przygotowali dla uczniów z klas z rozszerzonym językiem angielskim spotkanie
z konsultantem Punktu Informacyjnego EUROPE DIRECT  Panem Łukaszem Nikiciukiem na temat możliwości edukacyjnych w ramach programów unijnych dla młodych oraz zaletach uczenia się języków obcych.

Maria Białasz

fotP1070231