TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2013 >>> Kultura języka na co dzień

Kultura języka na co dzień

W ramach imprezy pod hasłem „Trzymaj formę” panie Maria Lompart i Mirosława Pawelska zorganizowały konkurs dla miłośników języka polskiego „Kultura języka na co dzień”. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas I- III, którzy zmagali się z zadaniami z dziedziny poprawności językowej, frazeologii, fleksji i słownictwa. Zadania nie były łatwe, ale nasi gimnazjaliści radzili sobie z nimi dzielnie.

Oto wyniki konkursu:

Im.- Dorota Górska- kl. IIId

Agata Kossakowska- kl. IIId

IIm.- Aleksandra Prymaka- kl. IIIb

IIIm.- Paula Penkiewicz- kl. Ik

Beata Kotyńska- kl. IIIs

Wszystkim uczniom biorącym udział w polonistycznych zmaganiach serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dbałości o piękno ojczystego języka na co dzień.