ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
OGŁOSZENIA >>> Będziemy mieli BASEN!!!! Żart

Będziemy mieli BASEN!!!! Żart

Drukuj

front

Mam nadzieję, że dostarczyłem Wam odrobinę radości tą informacją o "... basenie". Sądząc z odzewu, żart się Wam BARDZO podobał. JUż myślę nad kolejnym 1 kwietnia. :))))) Krzysztof Klem

17 marca 2013 roku Pan dyrektor Dariusz Mierzyński oraz Pani dyrektor Hanna Szymańska odebrali w kancelarii Sejmu RP dokumenty potwierdzające otrzymanie środków finansowych (oraz gotowy projekt) budowy basenu przy Publicznym Gimnazjum nr 18 w Białymstoku. Środki te zostały wygospodarowane z programu "WSPIERANIE PAŃSTWOWYCH JEDNOSTEK EDUKACYJNYCH NA OBSZARACH POGRANICZA WIELU KULTUR, RELIGII I NARODOWOŚCI 2013-2014". Budowa basenu wpisuje się w ciąg inwestycji sportowych w naszej szkole (dobudowa sali gimnastycznej, boiska, bieżnia a teraz basen). 30 proc. kwoty została nam darowana z nadwyżek finansowych marszałka na promocję naszego regionu. Jak żartowano na uroczystości Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, uczniowie naszej szkoły, będą od 1 września 2014 roku (przewidywany termin oddania obiektu) nazywani "Foczkami Batorego". Oczywiście powstaną kolejne klasy sportowe o profilu pływackim. Pan dyr. D. Mierzyński "rozpływał" się z radości. Jak powiedział telewizji TFN 24 "Sam oddam pierwszy skok do basenu, mam nadzieję, że będzie wypełniony wodą, ... Czekamy z niecierpliwością. Kilka szczegółów technicznych: głębokości 4 m, trzy zjeżdżalnie, basen przyległy do budynku szkoły, sztuczna fala oraz sauny (zalecenie UE w związku z otyłością młodzieży i kadry pedagogicznej). WIOSNA DLA PG18 jest szczęśliwa :)

<<Galeria>>