WOLONTARIAT >>> akcje wolontariatu >>> Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2012

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2012

front W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Wolontariusze pomagają innym bezinteresownie, angażując swój czas, umiejętności, a niekiedy również środki materialne. W ten sposób wolontariusze pokazują, jak przez swoje dobre działanie każdy człowiek może zmieniać świat wokół siebie, czyniąc go lepszym.

Koło Naukowe Młodych Wolontariuszy przy Zakładzie  Pedagogiki Społecznej Wydziału  Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku zorganizowało seminarium pod hasłem: „WOLONTARIAT - NASZ LEPSZY ŚWIAT” , które odbyło się dnia 4 grudnia 2012 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Celem seminarium była promocja idei wolontariatu, prezentacja dorobku kół naukowych, ukazanie działalności woluntarystycznej podejmowanej przez studentów, nawiązanie współpracy z placówkami z sektora rządowego i pozarządowego. <<zobacz program seminarium>>

Koordynator naszego Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu pani Elżbieta Bołbot wystąpiła podczas seminarium z prezentacją o obliczach wolontariatu w gimnazjum. Dowiedzieliśmy się, że nasze działania stały się inspiracją dla innych.

Serdecznie gratulujemy!

<GALERIA>