ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT >>> akcje wolontariatu >>> Banki Żywności 2012

Banki Żywności 2012

Drukuj

frintCzy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód?

- pod takim hasłem Banki Żywności rozpoczęły Świąteczną Zbiórkę Żywności i zachęcały wszystkich do wsparcia osób najuboższych. W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje ponad 2,5 mln osób. Na to jak będą wyglądały ich święta, może mieć wpływ każdy z nas.

Od 7 do 9 grudnia każdy mógł podzielić się świątecznymi zakupami. W ponad 3 300 sklepach spożywczych, w 540 miejscowościach na terenie całej Polski, przy specjalnie oznakowanych koszach czekało 50 000 wolontariuszy Banków Żywności, w tym MY w Eurosamie przy ul. Witosa. Przekazane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną zważone i posortowane, a następnie przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych współpracujących z Bankami Żywności. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, bezdomni, chorzy, bezrobotni, a także rodziny wielodzietne i osoby samotne.

Banki Żywności to organizacje pozarządowe, które codziennie pomagają potrzebującym, bez względu na ich pochodzenie, wyznanie czy poglądy. Tegoroczną, 16-tą Świąteczną Zbiórkę Żywności zorganizowały 32 Banki Żywności, które odpowiedzialne były za przeprowadzenie akcji w regionie swojej działalności.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji i wyrozumiałość!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5