TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2012 >>> Fizyka - Trzymaj Formę 2012

Fizyka - Trzymaj Formę 2012

Pokaz doświadczeń

21.03.2012 r. uczniowie klasy III s i III a prezentowali doświadczenia z optyki.
Były to m. in.:

•  - doświadczenia ilustrujące powstawanie obrazów, rzeczywistych i pozornych, w zwierciadłach płaskich i soczewkach,
    - doświadczenia wyjaśniające działanie peryskopu i kalejdoskopu,

- pokazujące rozszczepienie światła i składanie barw,

- oraz złudzenia optyczne.

Maria Śliżewska

Konkurs fizyczny (p. Paszkowska)

W ramach obchodów Święta Szkoły p. Hanna Paszkowska przygotowała konkurs fizyczny pt. „Maria Skłodowska – Curie – nasza duma narodowa”.

Wzięło w nim udział 7 zespołów dwuosobowych z klas: I P, I L, I A.

Uczniowie swoją wiedzę o uczonej przedstawiali rozwiązując test, opowiadając anegdoty, rysując węglem jej portret, tworząc hasło promujące jej osobę i działalność naukową. Rozpoznawali ponadto różne etapy życia Marii Skółodowskiej na podstawie zdjęć, tworzyli kalendarium jej życia.

Konkurs kończyło układanie puzzli z wiedzy dotyczącej najważniejszych osiągnięć uczonej w ramach jej pracy w pomocy społecznej.

Wyniki:

I miejsce: Natalia Jabłońska i Gabriela Waśko – kl. I A,

II miejsce: Mateusz Janicki i Piotr Czarnowski – kl. I L,

III miejsce: Jakub Dołhinko – kl.I K i Radek Gutowski - kl. I L.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły i nauczyciela fizyki organizującego konkurs.

Spotkanie młodzieży zakończyła prezentacja projektu na temat: „Znaczenie prawidłowego gospodarowania ziemskimi zasobami energetycznymi dla dalszego rozwoju cywilizacji”, którą przygotowali uczniowie klasy II S: Beata Kotyńska, Ewa Radziwon, Magda Oleksy, Sandra Kamińska, Paulina Lebieżyńska i Jakub Kozłowski.