TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2012 >>> Edukacja dla bezpieczeństwa - Trzymaj Formę 2012

Edukacja dla bezpieczeństwa - Trzymaj Formę 2012

P1150482

„… Hej ho, hej ho! Do pomocy by się szło! W naszej szkole bezpiecznie jest…” śpiewał 21 marca podczas Dni Otwartych Szkoły oddział ratunkowy Krasnali z III c. Zgodnie z ideą „Trzymaj formę – żyj bezpiecznie” szkolni ratownicy pod kierunkiem wszystkowiedzącego Mędrka udzielili skutecznej pomocy medycznej królewnie, która zadławiła się jabłkiem i skaleczyła paluszek, uczennicy Madzi omdlałej w wrażenia, skłóconym kolegom z krwawiącymi obrażeniami nosa i złamaną ręką. Pokazali różne sposoby transportu poszkodowanych. Potrafili również pomóc śmiałkowi, który podłączył się do prądu, gdyż chciał nabrać mocy.

>> Galeria zdjęć <<

Fachowo wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową i przywrócili go do szkolnego życia. W ten sposób pokazali uczniom gimnazjum i zaproszonym gościom ze szkół podstawowych, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i bezpieczeństwa innych ludzi.

Ewa Mroziewska