ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2012 >>> Chemia - Trzymaj Formę 2012

Chemia - Trzymaj Formę 2012

Drukuj
P3210673

Z okazji Dnia Otwartego Szkoły na przybyłych gości w sali chemicznej nr 217 czekała "kolorowa zabawa" Uśmiech Uczennice klasy II k: Katarzyna Dziakowska, Katarzyna Kierencew, Ewelina Popławska oraz Paula Tarasiuk pod opieką p. Marzeny Tylickiej przedstawiły wszystkim przybyłym ciekawe doświadczenia, które przygotowały w ramach realizacji projektu edukacyjnego.

Wyjaśniły szóstoklasistom czym jest skala pH, dokonując jej pomiaru przy użyciu papierka wskaźnikowego. Papierek wskaźnikowy zmieniał swoją barwę niczym "kameleon". Zanurzony w coca-coli, kwasie chlebowym oraz soku z cytryny zabarwiał się na czerwono. W roztworze proszku do prania oraz mleczka do czyszczenia Cif był zielony. Tylko w wodzie nie zmieniał swojej barwy i pozostawał żółty.

Po pokazie organizatorki zaprosiły gości do wspólnej zabawy. Czekały na nich kolorowe zagadki, konkursy oraz jeszcze bardziej kolorowe nagrody Uśmiech Wszystko uwieczniono na równie kolorowych zdjęciach!!!

>> Galeria zdjęć <<

>> Wystawa plakatów <<

Opiekun:
Marzena Tylicka

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.