ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2012 >>> Interdyscyplinarny konkurs dla uczniów klas VI - Trzymaj Formę 2012

Interdyscyplinarny konkurs dla uczniów klas VI - Trzymaj Formę 2012

Drukuj

herbstar_pow

Wzięło w nim udział 9 zespołów ze szkół podstawowych z Białegostoku (SP nr 1, SP nr 8, SP nr 12, SP nr 21, SP nr 44, SP nr 49, SP nr 50), a także z Niewodnicy i Białostoczku koło Kurian.

Konkurs został objęty patronatami: Prezydenta Białegostoku Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz Starosty Powiatu Białostockiego – Pana Wiesława Pusza.

Konkurs polegał na rozwiązaniu przez grupy zadań z różnych dziedzin, o różnym poziomie trudności. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę z przyrody, matematyki, języka polskiego, ochrony środowiska.

Jedną z jurorek w konkursie była Miss Polonia Pani Rozalia Mancewicz, która oceniała sposób, w jaki zespoły opisywały swoje szkoły.

>> Galeria zdjęć <<

Zwycięzcy:

I miejsce – SP nr 1
II miejsce – SP 44

III miejsce – SP 49

  Wyróżnienia:  

SP w Niewodnicy
SP nr 12
SP nr 50

Dzięki temu, że konkurs miał zapewnionych sponsorów (SM „Słoneczny Stok”, Starostwo Powiatowe w Białymstoku, PPUH „Czyścioch”, Departament Edukacji UM w Białymstoku, Rada Rodziców) wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Joanna Fiłończuk,
Bożena Sobolewska,
Barbara Szymańska

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.
?>