ROZCZYTANE PODLASIE 2021

front biblW ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 26.05-1.06.2021 pt. “Lubimy czytać polskich autorów”, w naszej szkole prezentowaliśmy książkę naszej regionalnej pisarki, pani Agnieszki Suchowierskiej pt.: „Złote serce Białegostoku”.

Wydarzenie to wpisało się w I edycję akcji czytelniczej „Rozczytane Podlasie”, gdzie proponowane są dzieciom książki autorów związanych z regionem. W imprezie wzięły udział dzieci z klas I - III, uczęszczające do świetlicy szkolnej oraz całe klasy zapraszane do biblioteki. Po wysłuchaniu fragmentów książki czytanej przez panią Barbarę Brzezińską, Katarzynę Dąbrowską oraz panią Barbarę Szymańską, przy prezentacji gadżetów ułatwiających aktywne słuchanie przez panią Dorotę Artysiewicz, dzieci wysłuchały opowieści o Pałacu Branickich wygłoszonej przez pana Dyrektora Dariusza Mierzyńskiego. Następnie dzieci samodzielnie z różnych klocków budowały Pałac Branickich.

<<<galeria>>>

Nauczyciele Bibliotekarze