ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Jak zwyczaje walentynkowe w SP48 promują czytelnictwo ?

Jak zwyczaje walentynkowe w SP48 promują czytelnictwo ?

Drukuj

front wa8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i przez następne dni do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Nauczyciele bibliotekarze myślą już o różnych atrakcjach dla swoich czytelników. Mają nadzieje, że warunki epidemiologiczne pozwolą aby w bibliotece ponownie było tłoczno i gwarnie.

A teraz troszeczkę historii

W naszej szkole, z okazji Walentynek działała jak co roku „Poczta walentynkowa”. Uczniowie klas 1-3 mogli zakupić okolicznościowe karneciki przygotowane przez Samorząd Uczniowski, zaadresować do wybranej osoby i wrzucić do skrzynki, a listonoszki walentynkowe z klasy 3b z radością roznosiły je następnego dnia do adresatów.

Tego dnia przybyliśmy do szkoły ubrani w kolory „walentynkowe”. Klasa 2b przygotowała olbrzymią „Walentynkę” do wszystkich uczniów szkoły, a osoby z klasy 7a zdalnie przysłały wykonane przez siebie „Walentynki”, które umieszczone zostały na wystawie przy bibliotece. Przewodnicząca SU Julia Koroniecka z klasy 7a złożyła wszystkim walentynkowe życzenia na stronie szkoły.

Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży karnetów zakupiono ciekawe książki do biblioteki szkolnej. Zabawa walentynkowa minęła przyjemnie i pożytecznie. :-)

 <<< galeria >>>

Samorząd Uczniowski, Nauczyciele bibliotekarze

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.