Jak zwyczaje walentynkowe w SP48 promują czytelnictwo ?

front wa8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i przez następne dni do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Nauczyciele bibliotekarze myślą już o różnych atrakcjach dla swoich czytelników. Mają nadzieje, że warunki epidemiologiczne pozwolą aby w bibliotece ponownie było tłoczno i gwarnie.

A teraz troszeczkę historii

W naszej szkole, z okazji Walentynek działała jak co roku „Poczta walentynkowa”. Uczniowie klas 1-3 mogli zakupić okolicznościowe karneciki przygotowane przez Samorząd Uczniowski, zaadresować do wybranej osoby i wrzucić do skrzynki, a listonoszki walentynkowe z klasy 3b z radością roznosiły je następnego dnia do adresatów.

Tego dnia przybyliśmy do szkoły ubrani w kolory „walentynkowe”. Klasa 2b przygotowała olbrzymią „Walentynkę” do wszystkich uczniów szkoły, a osoby z klasy 7a zdalnie przysłały wykonane przez siebie „Walentynki”, które umieszczone zostały na wystawie przy bibliotece. Przewodnicząca SU Julia Koroniecka z klasy 7a złożyła wszystkim walentynkowe życzenia na stronie szkoły.

Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży karnetów zakupiono ciekawe książki do biblioteki szkolnej. Zabawa walentynkowa minęła przyjemnie i pożytecznie. :-)

<<< galeria >>>

Samorząd Uczniowski, Nauczyciele bibliotekarze