PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI >>> TYDZIEŃ ZWIERZĄT-2020-21

TYDZIEŃ ZWIERZĄT-2020-21

W ostatnim tygodniu Biedroneczki zgłębiały wiedzę na temat zwierząt. Uczyły się nazw zwierząt – tych egzotycznych i tych zamieszkujących lasy, poznawały ich wygląd, uczyły się nazywać ich domy, poznawały warunki ich życia. Dzieci rozwijały umiejętności matematyczne - doskonaliły umiejętność klasyfikowania oraz przeliczania. Wzięły udział w zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej: rozwiązywały zadania tematyczne, dowiedziały się, co to jest zoo – obejrzały film edukacyjny, pouczający o zasadach zachowania w tym miejscu. Przedszkolaki czerpały dużo radości z wykonanych prac plastycznych: gąbką maczaną w szarej farbie malowały obrazek słonia, wykonały również maski – żyrafkę.
Dzieci wzięły także udział w zajęciach zrealizowanych według metody Ilustrowane opowiadania. Ich zadaniem było układanie przygotowanych obrazków na podkładkach w takiej kolejności, w jakiej wystąpiły w opowieści. Uważne słuchanie przy jednoczesnym tworzeniu wizualnej historii – wszystko to pięknie rozwija dziecięcy umysł.

zwierzeta zdjecie glowne Copy

1   2   3   4   5   6   7   8   9