PRZEDSZKOLE >>> EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA-2020-21

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA-2020-21

Po raz pierwszy Przedszkole Samorządowe Nr 87 przystąpiło do największej społecznej inicjatywy w Europie pod nazwą Code Week 2020, realizowanej w październiku, a skierowanej do wszystkich placówek, które rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem. Code Week 2020 to inicjatywa, w ramach której promujemy wśród najmłodszych kształtowanie kreatywności, twórczego rozwiązywania stawianych przed nimi problemów i współpracę w zespole poprzez programowanie i kodowanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzieci w trakcie związanych z tym aktywności zdobywają podstawowe kompetencje cyfrowe. Nauczycielki wykorzystują specjalne aplikacje, które zachęcają dzieci do podejmowania nowych wyzwań, wytrwałego dążenia do celu, kreatywnego i twórczego działania. Dzieci bawią się i uczą z wykorzystaniem robotów Ozobot, pracują z matą do kodowania, kubeczkami i puzzlami do kodowania. Takie formy aktywności sprawiają dzieciom wiele radości i dają satysfakcję z osiągniętego celu. Wydarzenie Code Week 2020 i Cała Polska Programuje wpisuje się w Ogólnopolski Program ,,Uczymy Dzieci Programować", który jest realizowany w naszym przedszkolu.

20201109 103652 Copy

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12