TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2011 >>> Pokazy chemiczne - Trzymaj Formę 2011

Pokazy chemiczne - Trzymaj Formę 2011

Pokazy chemiczne

Obraz 029

Stało się tradycją, iż co roku w słynnej sali 217 naszego gimnazjum odbywają się nietuzinkowe igraszki z materią.

Materia, niby poznany przez gimnazjalistę twór Opatrzności, pokazała swoją niezwykle tajemniczą twarz. Można było obserwować triki iście z „Harrego Pottera”, gdzie dwie bezbarwne ciecze, zmieszane ze sobą, zamieniały się w ciecz o intensywnym fioletowym kolorze.

A asystenci nauczycieli chemii pokazali, w jaki sposób można zmieścić w 400 – to mililitrowej zlewce nawałnicę z potężnymi błyskami i ogromnymi cumulusami.

Hitem stał się eliksir, zabezpieczający papierowe pieniądze przed spaleniem w ogniu. Nawet pojawił się pomysł sprzedaży na większą skalę w Internecie, ale to są tylko plany Śmiech.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7

Nauczyciele chemii