TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2011 >>> Biegające dyktando - Trzymaj Formę 2011

Biegające dyktando - Trzymaj Formę 2011

‘KEEP FIT’ Running Dictation

Obraz 077

(Biegające dyktando) to alternatywny typ dyktanda o zdrowym stylu życia. Rozwija nie tylko wszystkie sprawności językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie ale jest również doskonałym treningiem pamięci i refleksu. Forma współzawodnictwa motywuje i bawi.

Zadaniem uczniów, pracujących w parach, było odtworzenie tekstu znajdującego się na parapecie w holu. Jeden uczeń z każdej pary musiał podbiec do okna, przeczytać i zapamiętać zdanie lub dłuższy fragment tekstu, wrócić biegiem do swojego partnera siedzącego pod ścianą naprzeciwko okien i podyktować mu zapamiętany fragment. Czynność tą należało kontynuować zanim cały tekst został odtworzony.

Najszybciej i najdokładniej uporały się z zadaniem uczennice klasy 2A –Marta Chwiećko i Paulina Pietraszko. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3B – Andrzej Kossuth i Maciej Kułak, a na trzecim uplasowali się uczniowie klasy 3A – Przemysław Piętka i Łukasz Adamski.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7

Regina Siemiończyk