ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> Akcja czytelnicza „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę”

Akcja czytelnicza „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę”

Drukuj

frontDSC05775Od kilku lat w szkole prowadzona jest akcja czytelnicza „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę. Jej źródła tkwią za Oceanem, ale zdobyła sobie ona zwolenników i u nas. W dniach 9 – 15. 05 na stoisku urządzonym w holu szkoły można było zostawić, obejrzeć lub wziąć książkę, która wzbudziła nasze zainteresowanie.

Na stoisku można było znaleźć literaturę dla dzieci i młodzieży, a także pozycje o tematyce historycznej, podróżniczej, tomiki poezji oraz albumy.

Jako że w szkole podstawowej mamy pierwszoklasistów, oni również mogli podzielić się swymi księgozbiorami z kolegami, gdyż specjalnie dla nich przygotowane zostało oddzielne stoisko.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.