ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO GIMNAZJÓW 2009-2010

Drukuj
szsPODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO GIMNAZJÓW
O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU
ZA ROK SZKOLNY 2009/2010

W roku szkolnym 2009/2010 Białostocki Szkolny Związek Sportowy w ramach współzawodnictwa sportowego białostockich gimnazjów zorganizował 33 imprezy sportowe (16 dla dziewcząt i 17 dla chłopców). W zawodach tych w sumie wzięło udział 2067 dziewcząt i 2811 chłopców z 34 szkół. Największym zainteresowaniem cieszyły się następujące dyscypliny: tenis stołowy, biegi przełajowe, tenis stołowy, piłka nożna i pływanie.
Współzawodnictwo Sportowe Gimnazjów Miasta Białegostoku prowadzone było w trzech kategoriach: głównej (łącznej) oraz dziewcząt i chłopców. O kolejności gimnazjów w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów zdobytych w pięciu imprezach miejskich, trzech finałach wojewódzkich oraz za ustanowienie rekordu województwa w konkurencjach lekkoatletycznych.
Rywalizację sportową gimnazjów w punktacji łącznej wygrało Publiczne Gimnazjum nr 15 (dziewczęta - II, chłopcy - I), w którym dyrektorem jest Pani Ewa Nowik. Drugie miejsce w punktacji łącznej wywalczyło Publiczne Gimnazjum nr 12 (dziewczęta - I, chłopcy - IV), w którym dyrektorem jest Pan Lech Szargiej.

P1120362

Trzecie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 18 (dziewczęta–III, chłopcy–III),
dyrektor Pan Dariusz Mierzyński.

galeriaczerw