ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT >>> akcje wolontariatu >>> „Dzień Różnych Nacji” wolontariat 2015

„Dzień Różnych Nacji” wolontariat 2015

Drukuj

front

Wolontariusze i Samorząd Uczniowski dziękują wszystkim, którzy 1 kwietnia 2015 (środa, ostatni dzień przed przerwą świąteczną, Prima Aprilis) obchodzili w naszej szkole „Dzień Różnych Nacji”. Każda klasa wylosowała nazwę narodowości lub grupy społecznej, za którą trzeba było się przebrać.

Konkurs na najbardziej liczebnie przebraną klasę przeszedł najśmielsze oczekiwania pomysłodawców (wolontariuszy) i sympatyków idei.

Szkoła wypełniła się Romami-3a, Amerykanami-2l, Francuzami-2k, Irlandczykami-3c, Hindusami-2a, Indianami- 3d, Kowbojami- 2b, Meksykanami-2p, Ludźmi ze wsi-1a. Te grupy były najliczniej reprezentowane. Romowie z 3a bawili tego dnia całą szkołę, grając i śpiewając dodatkowo. Gratulujemy wszystkim, którzy tego dnia pokazali, że są otwarci i tolerancyjni, ponadto mają dystans do siebie i potrafią pracować na rzecz grupy, swojej klasy i całej społeczności szkolnej. Kreatywność naszych uczniów naprawdę nas zaskoczyła!

Szczególne wyrazy uznania dla klas: 3a, 2l i 1a, bowiem 100% ich uczniów włączyło się do zabawy. Klasy te zostały równorzędnymi zwycięzcami i w nagrodę otrzymają po 120 zł na pizzę. Dwie nagrody sponsoruje wolontariat, a jedną Samorząd Uczniowski.

W roku szkolnym upływającym pod hasłem promocji postaw tolerancji akcja ta służyła budowaniu w uczniach postaw otwartości i ciekawości na to co inne, obce poprzez zabawę i rozwijaniu umiejętności dystansowania się do samego siebie. Zwróciła też uwagę na potrzebę działań antydyskryminacyjnych.

><><GALERIA><><

Elżbieta Bołbot, Joanna Fiłończuk