ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT >>> akcje wolontariatu >>> „Dzień Różnych Nacji” 2015

„Dzień Różnych Nacji” 2015

Drukuj

stroje 20151 kwietnia (środa, ostatni dzień przed przerwą świąteczną, Prima Aprilis) będziemy obchodzili w naszej szkole „Dzień Różnych Nacji”. Każda klasa wylosuje nazwę narodowości lub grupy społecznej, za którą będzie trzeba się przebrać.

Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej liczebnie przebraną grupę. 1 kwietnia przedstawiciele wolontariatu na 3 i 4, ewentualnie 5 godzinie lekcyjnej przejdą po klasach i sprawdzą liczbę przebranych osób. Klasa, w której najwięcej osób przebierze się (wynik procentowy) wygrywa pizzę (albo coś innego wedle życzenia). Wolontariusze przeznaczyli 120 zł z „Kosmopolitycznego Kiermaszu Ciasta” na tę nagrodę.

Konkurs ma na celu promocję i kształtowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych narodów, kultur, grup społecznych, ale także kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz kreatywności.

Zachęcamy do udziały w konkursie i życzymy dobrej zabawy!

Wolontariusze

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.
?>