ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SIATKÓWKA S.O.S. >>> Biliśmy rekord Guinnessa...

Biliśmy rekord Guinnessa...

Drukuj

front foto sos 2

Biliśmy rekord Guinnessa na inauguracji FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014!!!

Uczniowie PG 18 SOS w Białymstoku w sobotę 30 sierpnia 2014 w Warszawie tuż przed Otwarciem na Stadionie Narodowym Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, wzięli udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób odbijających piłkę w jednym miejscu i czasie.

W próbie bicia rekordu uczestniczył prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Ary Graça w towarzystwie ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosława Przedpełskiego.

 

Niespodzianką dla uczestników była obecność znanych i utytułowanych gwiazd sportu m.in. Aleksandry Sochy, Katarzyny Gajgał-Anioł, Zofii Klepackiej, Sebastiana Świderskiego, Piotra Gruszki, Pawła Papke, Marcina Prusa, Małgorzaty Niemczyk, Artura Siódmiaka oraz siatkarskich mistrzów świata z 1974 roku.

Punktualnie o 13.30 rozpoczęła się próba pobicia rekordu. Piłkę przez ponad 10 sekund odbijały 1953 osoby, w tym nasi uczniowie, którzy później obejrzeli mecz otwarcia, gdzie Polska wygrała z Serbią zdecydowanie 3:0 (25:19, 25:18, 25:18). Młodzież – szczęśliwa i zachrypnięta – wróciła do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych.

Galeria 2 mala

Lucyna Dobrzyńska – nauczyciel w-f

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.