ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

WIELKI SUKCES PG 18 !!!

Drukuj

frontDSC 2991

 20 września 2014 r. na Stadionie Lekkoatletycznym odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2014-2015.

Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński odebrał Puchary za zajęcie III miejsca we Współzawodnictwie Sportowym Gimnazjów Województwa Podlaskiego od Podlaskiego Kuratora Oświaty Pana Jerzego Kiszkiela oraz Wiceprezydenta Miasta Białegostoku Pani Renaty Przygockiej.

 Chłopcy 1 miejsce

Dziewczęta 12 miejsce

Po uroczystej dekoracji rozpoczęły się sztafety olimpijskie chłopców /800+400+200+100/. Startowało osiem najlepszych gimnazjów województwa podlaskiego.

Byliśmy bezkonkurencyjni

i wygraliśmy z dużą przewagą zajmując I miejsce.

Oto zwycięzcy: Sawicki Dawid, Kaliszewicz Jakub, Wysocki Kamil, Packiewicz Adrian. Trener Jarosław Suproń

<<<obejrzyj fotogalerię>>>
foto Kasia Duda

Tak wysokie miejsce naszej szkoły w klasyfikacji Województwa Podlaskiego to przede wszystkim praca nauczycieli wychowania fizycznego: Jarosława Supronia, Barbary Zajkowskiej, Grzegorz Ejsmonta, Andrzeja Marczuka, Jacka Klimaszewskiego, Lucyny Dobrzyńskiej, Zbigniewa Zajko, Eugeniusza Zdanowicza.

Życzymy dalszych sukcesów w roku szkolnym 2014-2015.

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.