ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


LEKCJA TOLERANCJI

Drukuj
Poznajemy się i szanujemy!
 
Pod takim hasłem na nietypową lekcję tolerancji zaprosiła młodzież gimnazjum
 p. Ewa Mroziewska. W programie spotkania nie zabrakło ciekawych i ważnych
informacji dotyczących historii i współczesnych problemów mniejszości narodowych
zamieszkujących Podlasie.
Więcej…
 

Konkurs ‘About Scotland’

Drukuj

szkocjaZ okazji VIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w naszym gimnazjum odbył się konkurs kulturoznawczy 'About Scotland' z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3.

 

 

Więcej…
 

III MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Drukuj
P1100561W ramach Święta Szkoły w PG nr 18 odbyła się III edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Piosenki Angielskiej. Celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych, popularyzacja języka angielskiego poprzez aktywność artystyczną, promowanie i odkrywanie młodych talentów oraz integracja młodzieży utalentowanej muzycznie i językowo z różnych środowisk.

Więcej…
 

Konkurs plastyczny z języka angielskiego

Drukuj

flagaangliiW naszym gimnazjum odbył się konkurs plastyczny z języka angielskiego na najciekawszy collage „ With tongue- in- cheek” ( Z przymrużeniem oka ). Zorganizowały go p. Joanna Sołowianowicz i Grażyna Nieścior.

Więcej…
 

SAMSUNG ATHLETIC CUP 2010

Drukuj

latletykaZakończyły się eliminacje wojewódzkie zawodów lekkoatletycznych SAMSUNG ATHLETIC CUP 2010. Zwycięscy tych eliminacji w poszczególnych konkurencjach wywalczyli awans do zawodów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną 10 czerwca a Łodzi.

Miło nam poinformować iż dwójka uczniów naszej szkoły  okazała się najlepsza w województwie i wystąpi w Łodzi. Są to : Klaudia Kardasz uczennica  klasy I L w pchnięciu kulą oraz Konrad Krakówka uczeń klasy II L na dystansie 300m.
 

Targi EDUKACYJNE

Drukuj
Stoisko PG 18 (zobacz galerię)
foto
 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Drukuj
Nieustraszony obrońca prawdy
Więcej…
 

Wyniki egzaminu na kartę motorowerową

Drukuj
Lista osób, które zdały egzamin teoretyczny na kartę motorowerową.

motorowery

Więcej…
 

KONKURS „EKO-PLANETA”

Drukuj

ekolaneta
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „EKO-PLANETA”

Więcej…
   

,,Stawiamy na pomoc ludziom”.

Drukuj

Debata plenarna

logoDnia 23 kwietnia 2010 o godzinie 14.00 w sali nr 112 w naszej szkole – Publicznym Gimnazjum nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała debatę plenarną dotyczącą  działań szkolnych i lokalnych realizowanych przez nasz Samorząd Uczniowski. Temat debaty brzmiał ,,Stawiamy na pomoc ludziom”. Ostatnio naszym mottem stały się słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.” Okazało się to szczególnie ważne po przeprowadzeniu i przeanalizowaniu wyników ankiety przeprowadzonej w naszym gimnazjum w marcu br. dotyczącej struktury i działalności SU. We wzmocnieniu roli SU mogą pomóc jedynie uczniowie szczerze oddani idei pracy na rzecz innych.

Więcej…
 

„DOBRO ŚWIADCZONE INNYM – POWRACA DO NAS”

Drukuj
logoUczniowie klasy I c z inicjatywy wychowawczyni Ewy Mroziewskiej przyłączyli się do akcji WÓZKI ZA NAKRĘTKI. Jej celem jest uzbieranie czterech ton plastikowych nakrętek, które następnie odkupi firma przetwarzająca plastik. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup elektrycznych wózków inwalidzkich, a następnie przekazane niepełnosprawnym dzieciom.
Więcej…
 

PG 18 "Na wspólnej"

Drukuj

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA REPORTAŻ FILMOWY

Zespół uczniów z klasy III K w składzie
Paulina Ostrowska, Aneta Kondratowicz i Kamil Wołejko

przy wsparciu p. Joanny Rećko zdobył trzecie miejsce w konkursie Panasonic Kid Witness News za reportaż filmowy o tematyce ekologicznej „Ostatni koń". Zwyciężyli gimnazjaliści z Torunia przed zespołem z Jerzmanowej. Jury podkreśliło bardzo dobrą konstrukcję dramaturgiczną reportażu, świetnie dobranego bohatera i wnikliwą obserwację dokumentalną." Laureaci trzeciego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe: zestawy audio firmy Panasonic i zwiedzili plan serialu „Na Wspólnej". Gratulujemy.

galeria

 

Galeria zdjęć z egzaminów gimnazjalnych 2010

Drukuj
galeria
 

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego

Drukuj

flagaangliiUczennice naszego gimnazjum, Joanna Żybul z klasy 3b – uczennica P. Elżbiety Bołbot i Natalia Kuźmicka z klasy 3d – uczennica P. Reginy Siemiończyk zajęły ex aequo pierwsze miejsce w międzyszkolnym „Konkursie z wiedzy o krajach anglojęzycznych” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 9 im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie w Białymstoku, który odbył się 23 marca 2010 r.

Gratulujemy!Śmiech Joanna Sołowianowicz

 

Konkurs języka angielskiego „O Canada!”

Drukuj

Konkurs kulturoznawczy – “O Canada!” odbył się 26 marca 2010 r. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą w zakresie znajomości historii, geografii i kultury Kanady oraz dobrą znajomością języka angielskiego. Konkurs miał formę testu. Wzięło w nim udział 32 uczestników.

Więcej…
 


Strona 71 z 72