ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
KILOMETRY DOBRA 2018

Drukuj
frontIMG 2166Już od 3 lat Szkolne Koło Wolontariatu angażuje się w dobroczynną kampanię KILOMETRY DOBRA. W ramach tegorocznej edycji udało nam się zebrać 305.80, które przekazaliśmy Caritas Archidiecezji Białostockiej i tym samym, wraz z innymi darczyńcami ze stolicy województwa podlaskiego, zajęliśmy  pierwsze miejsce w Polsce, co oznacza, że białostoczanie to najhojniejsi ludzie w naszym kraju! :)
Serdecznie dziękuję wolontariuszkom SKW oraz wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli naszą akcję-opiekun SKW -Marta Twarowska.
 
<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>
 
 
 

Wolontariat w ZSP5 - grudzień 2017

Drukuj
front20171201 102131Grudzień to miesiąc, który jak co roku wyjątkowo intensywnie angażuje wolontariuszy w działania na rzecz osób potrzebujących. Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z  uczniami oraz nauczycielami ZSP nr 5 przeprowadzili akcje, dzięki którym wspomogliśmy paczkami żywnościowymi oraz rzeczowymi dwie rodziny z naszej szkoły. Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę maskotek- pluszaków, które trafią do dzieci -podopiecznych Fundacji Dziewczynka z Zapałkami.
W dniach 1-3 grudnia uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny brały udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Polskie Banki Żywności. W tegorocznej świątecznej zbiórce wspólnie z innymi wolontariuszami z kraju udało się zebrać ponad 5 ton żywności!!!
Bardzo dziękuję wolontariuszom oraz uczniom i nauczycielom za udział w akcjach i serdecznie zapraszam do dalszej współpracy :)
 
<foto1 <foto2> <foto3> <foto4>
opiekun SKW- Marta Twarowska
 

Walentynki WOLONTARIATU 2016

Drukuj

front walenty2016W Publicznym Gimnazjum nr 18 pamiętamy zarówno o zakochanych jak i o tych, którzy ciągle szukają bratniej duszy. Dlatego też w poniedziałek 15 lutego wspominając święto zakochanych oraz dzień singla członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu mnożyły miłość i przyjażń wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły rozdając symboliczne serduszka. To była wspaniała okazja do tego, by na twarzach obdarowanych zobaczyć uśmiech. Po zrealizowaniu odpowiedzialnej misji przekazywania dobra na wolontariuszki czekał słodki serduszkowy poczęstunek.

 

<<galeria>>>

 

Wspieramy Szlachetną Paczkę - 2015

Drukuj

paczkaDRODZY DARCZYŃCY, SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE
Po raz kolejny członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przyłączyli się do akcji Szlachetnej Paczki. 21 listopada wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc, a tym samym sprawić, by nadchodzące święta Bożego Narodzenia były czasem radości. Rodzina potrzebuje podstawowych rzeczy, które dla nich są nieosiągalne. Wierzymy, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zorganizować potrzebną pomoc.
Drużyno Szlachetnej Paczki przy Publicznym Gimnazjum nr 18- startujemy !

POTRZEBY RODZINY:

Więcej…
 

„Dzień Różnych Nacji” wolontariat 2015

Drukuj

front

Wolontariusze i Samorząd Uczniowski dziękują wszystkim, którzy 1 kwietnia 2015 (środa, ostatni dzień przed przerwą świąteczną, Prima Aprilis) obchodzili w naszej szkole „Dzień Różnych Nacji”. Każda klasa wylosowała nazwę narodowości lub grupy społecznej, za którą trzeba było się przebrać.

Konkurs na najbardziej liczebnie przebraną klasę przeszedł najśmielsze oczekiwania pomysłodawców (wolontariuszy) i sympatyków idei.

Szkoła wypełniła się Romami-3a, Amerykanami-2l, Francuzami-2k, Irlandczykami-3c, Hindusami-2a, Indianami- 3d, Kowbojami- 2b, Meksykanami-2p, Ludźmi ze wsi-1a. Te grupy były najliczniej reprezentowane. Romowie z 3a bawili tego dnia całą szkołę, grając i śpiewając dodatkowo. Gratulujemy wszystkim, którzy tego dnia pokazali, że są otwarci i tolerancyjni, ponadto mają dystans do siebie i potrafią pracować na rzecz grupy, swojej klasy i całej społeczności szkolnej. Kreatywność naszych uczniów naprawdę nas zaskoczyła!

Szczególne wyrazy uznania dla klas: 3a, 2l i 1a, bowiem 100% ich uczniów włączyło się do zabawy. Klasy te zostały równorzędnymi zwycięzcami i w nagrodę otrzymają po 120 zł na pizzę. Dwie nagrody sponsoruje wolontariat, a jedną Samorząd Uczniowski.

W roku szkolnym upływającym pod hasłem promocji postaw tolerancji akcja ta służyła budowaniu w uczniach postaw otwartości i ciekawości na to co inne, obce poprzez zabawę i rozwijaniu umiejętności dystansowania się do samego siebie. Zwróciła też uwagę na potrzebę działań antydyskryminacyjnych.

><><GALERIA><><

Elżbieta Bołbot, Joanna Fiłończuk

 


Strona 1 z 10