PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA III PSZCZÓŁKI

1   2   3   4   5   6   7

Dzień Autyzmu- Pszczółki- 2018-19

W pracowni komputerowej-2018-19

Dnia 03.04.2019r. grupa III PSZCZÓŁKI odwiedziły szkolną pracownię komputerową. PSZCZÓŁKI spotkały się z Panek Krzysztofem - nauczycielem informatyki. Pan Krzysztof na wstępie zapoznał z zasadami bezpiecznego zachowania w tejże pracowni oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętu komputerowego oraz poznały części składowe komputera. PSZCZÓŁKI w trakcie wizyty miały też okazję zobaczyć jak się programuje grę komputerową ,, Zbieranie jabłuszek,, którą w trakcie naszej wizyty w pracowni wykonywali uczniowie z klasy V. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

Zielony kącik- Pszczółki- 2018/19

Przedszkolaki z oddziału III z niecierpliwością czekają na wiosnę, dlatego też założyły w swojej sali zielony kącik. Przy niewielkiej pomocy nauczyciela przygotowały potrzebne do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Następnie wspólnie z nauczycielem zasiały nasiona: fasoli, grochu, oraz zasadziły cebulkę, czosnek, marchewkę, pietruszkę i ziemniaki. Dzieci obiecały, że będą je pielęgnować – podlewać. Miały w ten sposób możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz poznania sposobu uprawy roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy, kiedy pojawią się zielone roślinki!

1   2

Spotkanie z Panią Martą ze Stowarzyszenia Pomocy Szansa- Pszczółki- 2018/19

Dnia 15.03.2019 Nasze Przedszkole odwiedziła Pani Marta Chruściel ze Stowarzyszenia Pomocy Szansa, która w zabawny i przystępny sposób pokazała dzieciom czym jest wolontariat i w jaki sposób można zostać wolontariuszem. Dzieci na warsztatach wykonały własnoręcznie przytulankę - słonia, którego późnej zabrały do domu. Cały dochód z warsztatów został przekazany na opłacenie kosztów remontu ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i autyzmem w Kostrach Noskach.

1   2   3

Zajęcia z piłki- 2018/19

Wycieczka do banku - Pszczółki- 2018/19

Dzieci z grupy  ,,Pszczółki” wraz z paniami dnia 01.03. 2019 r. wybrały się na wycieczkę. Odwiedziły Bank PEKAO S.A., który znajduje się na ul. Zielonogórska 2 w Białymstoku. Po wejściu do banku przedszkolaki przywitały wszystkich głośnym i radosnym „dzień dobry”, wywołując tym samym szczere uśmiechy na twarzach pracowników oraz klientów banku. Przedszkolaki rozpoczęły swoją wycieczkę po Banku od spotkania z Kierownikiem Oddziału Panią Dorotą i od zwiedzenia pomieszczeń znajdujących się w banku oraz  gabinetu Pani Kierownik. Pani Dorota opowiedziała czym zajmuje się Bank, jak można oszczędzać i gospodarować pieniędzmi. Pani Kierownik pokazała jak wyglądają nowe i stare nominały banknotów oraz karty płatnicze. Dużym zainteresowaniem cieszyło się testowanie urządzeń kasjerskich w postaci liczarek pieniędzy i wykrywaczy fałszywych banknotów. Na koniec dzieci dostały drobne upominki. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości i zadowolenia.