PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI

z życia grupy- wrzesień-2019/20

1   2   3   4   5   6   7   8

wycieczka do muzeum Kultury Ludowej- Biedronki-2019/20

19 września nasza grupa była na wycieczce w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych ,,Jak to ze lnem było". Na zajęciach dzieci zapoznały się z tą, niezwykle kiedyś popularną, rośliną włóknistą, poznały związane z nią słowa, takie jak: roszenie, paździerze, czy międlica. Ponadto dowiedziały się, jak można było wykorzystać len w gospodarstwie, co z niego, oprócz płótna, wytworzyć. Na koniec Biedronki skorzystały z pięknej pogody i pobawiły się na placu zabaw.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

wycieczka do gabinetu stomatologicznego Karedent-2019/20

W ramach działań profilaktycznych Biedronki odwiedziły gabinet stomatologiczny Karedent. Tam Pani doktor opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem i narzędziami dentystycznymi. Ponadto wyjaśniła jak się leczy zęby, porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpującą odpowiedź. Podczas wizyty każdy przedszkolak zamienił się w pacjenta i usiadł na fotel, aby Pani Doktor mogła zrobić przegląd ząbków.

1   2   3   4

Zakończenie programu Kubusiowi Przyjaciele Natury

Na wiejskim podwórku- 2018-19

W trakcie realizacji tematów o gospodarstwie wiejskim "Biedroneczki" miały okazję spróbować swoich sił przy dojeniu krowy. Dzieci dowiedziały się, które produkty pochodzą od zwierząt wiejskich i jakie inne możemy z nich otrzymać. Wszystko poznawaliśmy smakiem, dotykiem i węchem.

1   2   3   4   5

Zajęcia ekologiczne- 2018-19