PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI
GRUPA I BIEDRONECZKI

KOLOROWY TYDZIEŃ-2020-21

W dniach 23 – 27 listopada wesoło, twórczo, ale przede wszystkim kolorowo było w grupie I ,,Biedroneczki”. W ramach „Kolorowego Tygodnia” inspiracją do zabaw i zajęć z dziećmi były kolory.
Tydzień zaczął poniedziałek był to kolor żółty. Dzieci ubrane na żółto, wyglądały jak wiosenne słoneczka, dlatego w przedszkolu dominowały zabawy oraz piosenki o słoneczkach i wszystkim co żółte.
Wtorek był kolorem zielonym. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono prawie od „stóp do głów”. Potem było odszukiwanie w sali koloru zielonego i zabawa w ,,Zielone żabki”
W środę dominował kolor czerwony. W tym dniu dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach ruchowych, pląsach, zabawach integracyjnych, słuchały wiersza J. Brzechwy „Entliczek-pentliczek”.
Następny dzień był kolorem niebieskim, w tym dniu dzieci wyglądały jak urocze smerfy ze smerfnej krainy.
W ostatnim dniu tygodnia dominował kolor biały. Dzieci w tym dniu uczestniczyły w zabaw ruchowych i pląsach z kawałkiem białej bibuły oraz wysłuchały opowiadania A. Czylok „Bajka o Białej Krainie i czarnoksiężniku Koloruchu”.
Tydzień upłynął w atmosferze radości. Zaangażowane były dzieci, panie z przedszkola, ale chyba najbardziej niezawodni, jak zwykle zresztą – rodzice, którzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o to, by każde dziecko miało jak najwięcej na sobie garderoby w kolorze panującym w przedszkolu.

export1606312552676 Copy

DBAM O ZDROWIE- 2020-21

„Dbam o zdrowie!” - tak brzmiał jeden z naszych tematów tygodniowych. Dzieci dowiedziały się, jakie działania wspomagają dobry stan naszego zdrowia. Wspólnie z paniami Biedroneczki stworzyły „Kącik czyściocha”, wszak higiena osobista to jeden z podstawowych elementów troski o zdrowie. Przypomnieliśmy także, jak ważną rolę odgrywa mycie rąk. Dzieci, z pomocą pań, przygotowały pełną witamin sałatkę owocową, którą następnie z radością degustowały. Doskonale wymieniały, które produkty warto spożywać, a których należy unikać w codziennej diecie. Dowiedziały się także, iż niezwykle istotna dla zdrowia jest również aktywność fizyczna oraz przebywanie na świeżym powietrzu.
Przez cały tydzień Biedroneczki utrwalały wszystkie zdrowe nawyki.

dbam oz1 Copy

1   2   3   4   5   6

URODZINY FABIANKA-2020-21

18 listopada urodziny obchodził Fabianek.
Dzieci z naszej grupy świętowały ten wyjątkowy dzień ze swoim kolegą.
Fabianku, życzymy Ci, abyś zawsze był zdrowy i pogodny!

urodziny fabiana1 Copy

1   2   3   4

URODZINY OLI-2020-21

16 listopada świętowaliśmy w naszej grupie trzecie urodziny Oli.
Olu, z okazji urodzin życzymy Ci dużo zdrowia i radości!

urodziny oli1 Copy

URODZINY KINGI-2020-21

3 listopada 2020 r. świętowaliśmy w naszej grupie trzecie urodziny Kingusi. Zaśpiewaliśmy Kingusi głośne „Sto lat!”, przytulaliśmy naszą solenizantkę oraz kosztowaliśmy zdrowe smakołyki, przygotowane specjalnie na tę okazję.
Kingusiu, z okazji Twoich urodzin przesyłamy Ci moc najlepszych życzeń. Bądź zawsze zdrowa i uśmiechnięta!

urodziny kingi 1

1   2   3   4    5

SPACER Z WĘŻEM HUBERTEM-NA SKRZYŻOWANIU-2020-21

IMG20201016101139 Copy

WARZYWA-2020-21

Jednym z naszych październikowych tematów były „Kolorowe warzywa”. Poznawanie jarzyn sprawiło dzieciom dużo radości. Dzieci poznawały warzywa sensorycznie: mogły ich dotykać, nazywały kolory, kształty oraz doświadczały ich zapachu. Dopełnieniem dziecięcej radości było wykonanie kolorowych stempli z ziemniaków.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zgromadzeniu warzyw na nasze zajęcia :-)

warzywa1 Copy

1   2   3   4   5   6   7   8