ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI
GRUPA I BIEDRONECZKI

Projekty edukacyjne - październik

Drukuj

W październiku wykonaliśmy kolejne zadania ujęte w projektach edukacyjnych, realizowanych w naszej grupie.

W ramach projektu „Matematyka w zabawie ukryta” doskonaliliśmy umiejętność układania rytmów. Do ćwiczeń wykorzystaliśmy m.in. jesienne skarby: szyszki, kasztany, żołędzie.

Wykonaliśmy także zagadnienia zawarte w projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”. Dzięki folii bąbelkowej dzieci stworzyły „Bąbelkowe dzieła sztuki”, której użyły do pokolorowania jesiennych owoców: jabłek, gruszek oraz śliwek. Zainspirowani wierszem Jana Brzechwy „Na straganie” bawiliśmy się w teatr, w którym główną rolę odegrały warzywne kukiełki, samodzielnie przygotowane przez dzieci. Tworzenie warzywnych dialogów okazało się dla wszystkich nie lada atrakcją!

pazdziernik 55

1 2 3 4

 

Cieszymy się z nadejścia Jesieni

Drukuj

Cieszymy się z nadejścia jesieni, gdyż przynosi nam ona mnóstwo skarbów.
Poznawaliśmy jej dary: oglądaliśmy, nazywaliśmy,
doświadczaliśmy ich zapachu i struktur.
Kasztany, żołędzie, szyszki i orzechy służyły nam za liczmany.
Układaliśmy z nich obrazki, tworzyliśmy zbiory.
Kasztany i różnokolorowe liście
towarzyszyły nam podczas jesiennych zajęć muzycznych.
Dużo radości sprawiło nam także tworzenie
wielobarwnych prac plastycznych.


jesien 1ilustracja

1 2 3 4 

 

Projekty edukacyjne - wrzesień

Drukuj

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z grupy Biedroneczki biorą udział w dwóch ogólnopolskich projektach edukacyjnych.

Matematyka w zabawie ukryta to projekt matematyczno-konstrukcyjny, którego celem jest kształtowanie pojęć i umiejętności matematycznych dzieci, logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni oraz postawy twórczej. W ramach tego projektu na zajęciach wrześniowych rozwijaliśmy orientację przestrzenną dzieci. Uczyliśmy się stosowania przyimków: na, przed, za, nad, pod, obok.

Z darami natury świat nie jest ponury to projekt ekologiczno-plastyczny, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych dzieci.

Na zajęciach wrześniowych dzieci wykonały kolorową ramkę z kartonu („Karton i jego drugie życie”) oraz jesienny obrazek z różnokolorowych liści („Przyrodnicze obrazki”).

Poprzez zajęcia odbywające się w ramach projektów dzieci poszerzają swoją wiedzę o świecie, uczą zdrowych nawyków, pobudzają kreatywność, wyrabiają właściwy stosunek do świata przyrody. Są dla nas wszystkich również okazją do wspaniałej, niecodziennej zabawy.


1 2 3

mat 1ilustracja

 

Pierwsze Dni września

Drukuj

wrzesien 44Pierwsze dni września upłynęły Biedroneczkom bardzo radośnie.


Cieszyliśmy się powrotem do przedszkola, wspominaliśmy

wakacje, w miłej atmosferze spędzaliśmy wspólny czas.

1 2 3 4

istockphoto 1140526318 612x612

 

Dzień Kropki

Drukuj

ilustracja

1 2 3 4 5 6 7 8

 

Białystok czyta Małemu Misiowi

Drukuj

front zdjecie 1W dniach 4-28.05.2021 r. Biedroneczki brały udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu Białystok czyta Małemu Misiowi”.

Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami znajdującymi się na terenie miasta Białegostoku, jak również: wprowadzanie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką, rozwijanie kreatywności u dzieci oraz aktywności twórczej poprzez działania ruchowe, plastyczne, muzyczne.

W projekcie wzięło udział 6 przedszkoli z miasta Białegostoku: PS nr 47, PS nr 52, PS nr 69, PS nr 73, PS nr 82, PS nr 87 .

Bohaterami akcji były miś i książka. Na cele projektu każde przedszkole przygotowało swojego misia, któremu nadało imię oraz specjalny "Dziennik podróży". Przez cały tydzień misie przebywały w danej placówce, zaprzyjaźniały się z dziećmi oraz razem z nimi słuchały czytanej przez nauczyciela książeczki. W dzienniczku misia odnotowywaliśmy jego obecność w przedszkolu, wklejaliśmy zdjęcie dzieci z naszej grupy oraz malowaliśmy mu obrazek. W piątek żegnaliśmy jednego misia, a już w poniedziałek witaliśmy innego gościa z kolejnego przedszkola.

Akcja zakończyła się w momencie, gdy każdy miś odwiedził kolejno wszystkie przedszkola biorące udział w projekcie.

W ten sposób dzieci razem z misiem słuchały czytanych przez nauczyciela książeczek, poznając tym samym przeróżne pozycje z literatury polskiej i zagranicznej. Zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe, muzyczne oraz aktywności plastyczne. Przedszkolaki zaprzyjaźniały się z misiami, oznawały koleżanki i kolegów z innych przedszkoli, a misie zwiedzały Białystok.

Koordynatorem projektu w Białymstoku była wicedyrektor naszego przedszkola, Agnieszka Szarało.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7

 

#challengniebieskiemotyle2021

Drukuj

front motyl

27 maja 2021 r. Biedroneczki wzięły udział w akcji #challengniebieskiemotyle2021

Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5

 


Strona 1 z 5

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.