PRZEDSZKOLE >>> Aktualności

prze87 logo 300 male

witamy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK DLA DZIECI 2018

frontDSC056812 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Czytania Książek dla Dzieci i w związku z tym nauczycielki z przedszkola poprosiły nauczycieli bibliotekarzy o zorganizowanie zajęć dla przedszkolaków. Miały one miejsce 6 kwietnia 2018 r. w poszczególnych grupach przedszkolnych. Jako lektura do przeczytania wytypowana została książeczka Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, której bohaterka, jak się okazało, była doskonale znana wszystkim małym słuchaczom.

Książeczka czytana była przez p. Mirosławę Pawelską – nauczycielkę języka polskiego, zaś p. Dorota Artysiewicz przeprowadzała z dziećmi pogadankę na temat poszanowania książek i zaproponowała dzieciom zabawę polegającą na wykonaniu tańca z książką w rytm muzyki klasycznej. Oprawą fotograficzna zajmowała się p. Barbara Szymańska.

Przyznać trzeba, że Biedroneczki, Jeżyki, Sówki, Pszczółki, Jagódki oraz Krasnoludki. z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o Kici Koci, która wraz z mamą wybrała się do biblioteki. Spotkanie stało się też okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich czytelniczych upodobań i pokazało, ze dzieci chętnie obcują z książką i znajdują w tym przyjemność.

|| GALERIA ||

Nauczyciele bibliotekarze

„Kolorowa Wielkanoc” - konkurs 2018

mmzdj 222 marca 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną pt. „Kolorowa Wielkanoc”. Była to już II edycja konkursu, który skierowany był do naszych przedszkolaków i ich rodziców. Został on zorganizowany przez nauczycielki z przedszkola we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami ze szkolnej biblioteki.
W konkursie wzięło udział 54 dzieci wraz z rodzicami. Oto zwycięzcy:
I miejsce: Izabela Szymańska, grupa V „Jagódki”
II miejsce: Alan Olechno, grupa VI „Krasnoludki”
III miejsce: Paweł Szczerbacz, grupa I Biedroneczki
wyróżnienia: Antonina Wiśniewska, grupa I „Biedroneczki” oraz Oliwia Musiaka, grupa V „Jagódki”

<foto1>  <foto2>
Serdecznie gratulujemy wygranej zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom ogromnej pomysłowości!

Międzynarodowy Dzień Książki 2018

ogl prz ksiazki

WIELKANOC 2018

wielkanoc

Pierwszy dzień wiosny 2018

W piątek nasze przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.

front wiosna

Dzieci tego dnia prezentowały na wiosennym pokazie mody piękne kolorowe stroje, a nową porę roku powitały spacerem wokół przedszkola .Zabrały ze sobą kukłę Marzanny ,która została przepędzona wiadrem zimnej wody. Dzieci krzyczały hasła ,,Uciekaj Marzanno zimowa panno…’’, śpiewały piosenki, a przede wszystkim zapewniały, że bardzo tęsknią za długo oczekiwaną wiosną.

< G A L E R I A >

NOWE KLOCKI - NOWA ZABAWA

frontSAVE 20180321 143205

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

,,Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…” 2018

frontDSC 27499.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Samorząd Uczniowski dołożył wszelkich starań, aby ten dzień był kolorowy i roztańczony, a wystrój sali zachęcał do wesołej zabawy. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane korowodami i różnego rodzaju zabawami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok!

Bal karnawalowy 2018

karnawal