PRZEDSZKOLE >>> Aktualności

witamy

Ogłoszenie Jasełka 2017

dr rodz

Z powodu wzmożonej liczby zachorowań i długotrwałych nieobecności w przedszkolu naszych małych aktorów, zmuszeni jesteśmy przełożyć termin planowanych na 21 grudnia 2017r. „Przedszkolnych Jasełek”. Zostaną one zaprezentowane Państwu w styczniu 2018r. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dominik Sidz nagrodzony 2017

dominik

Dominik Sidz z grupy Jagódki zajął II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

<<<powiększ foto>>>

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci .... Grudzień 2017

frontDSC 1864,,Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci’’

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, kiedy znalazły się blisko niego. Św. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Na zakończenie wizyty wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy bibliotece szkolnej i samorządowi uczniowskiemu w przygotowaniu naszej uroczystości.

<<< GALERIA >>>

"Choinki Jedynki"-2017

250poziom img 1000Praca plastyczna Olgierda z grupy Jagódki zakwalifikowała się do konkursu ,,Choinki Jedynki" organizowanego przez fundację Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko". Będzie ona zlicytowana na rzecz tej fundacji, a o  wszystkim będziemy mogli usłyszeć w programie 1 Polskiego Radia. Trzymamy kciuki za jak najwyższą kwotę wykupu.

<<< powiększ foto >>>

Światowy Dzień Pluszowego Misia - galeria 2017

frontDSC 1573W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia przedszkolaki przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przybyły misie duże, małe, kolorowe i puchate a każdy był piękny i wyjątkowy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenek, misiowe tańce .Rozstrzygnięto również wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny ,,Mój ukochany Miś’’. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

Festiwal Piosenki Dla Pani Jesieni 2017

frontDSC 1349

17.11.2017r.w naszym przedszkolu rozgościła się piękna, kolorowa i rozśpiewana Pani Jesień. Dzieci z wszystkich grup wzięły bowiem udział w Festiwalu Piosenki Dla Pani Jesieni. Przedszkolaki zostały świetnie przygotowane przez swoje panie, a ich stroje były jak zwykle bardzo kolorowe i pomysłowe. To zasługa przede wszystkim rodziców, którzy włożyli dużo wysiłku w przygotowanie przebrań dla naszych małych artystów.

Po wszystkich występach nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Jesienny liść’’, organizowanego przez Bibliotekę szkolną ZSP nr 5 w Białymstoku. Dyplomy i nagrody wręczył Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński. Gratulujemy. <<<<GALERIA>>>>

Najmłodsza nasza artystka - 2017

400 artyst wicinkaOliwia Musiaka, z grupy Jagódki, wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Przedsiębiorczości Gdańska. Była jedną z najmłodszych uczestników konkursu, wygrała ze starszymi kolegami i koleżankami z całego kraju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dla dzieci w Aleppo -2017

400 IMG 20171122 142711845Dzieci z grupy "Jagódki" przygotowały kartkę świąteczną dla dzieci i młodych w Aleppo, Syria. Jest to akcja Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, która zaprasza do wysyłania kartek dla dzieci z Syrii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi Wszystkich ludzi na potrzebę przestrzegania pokoju. Na gruncie przedszkolnym zachęcamy nasze dzieci do zgodniej zabawy i okazywania sobie wzajemnego szacunku.

<<<<powiększ foto>>>>

Pasowanie na przedszkolaka - SÓWKI 2017

front sowy10.11.2017r. w grupie ,,Sówek’’ odbyło się ,,Pasowanie na przedszkolaka’’. Była to wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci ,które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki-dając tym dowód, jak dużo już potrafią, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka .Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, oraz mały słodki upominek. Był to niezapomniany dzień ,pełen emocji i wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.