Aktualności_przedszkolne

prze87 logo 300 male

witamy

Drodzy Rodzice! Informacje przedszkolne

Obecnie nie wiemy, jak będzie wyglądała edukacja od 1 września 2020 roku. Przedszkole obowiązuje przestrzeganie aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej. Z uwagi na zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju zasady edukacji małych dzieci i ich pobyt w przedszkolu zostaną określone w późniejszym terminie. Ze względu na powyższe, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci nowo przyjętych na zebrania organizacyjne, które odbędą się w salach poszczególnych grup:

grupa I i II dn. 27.08.2020 (czwartek) o godz. 17.00,

grupa III i IV dn. 26.08.2020 (środa) o godz. 17.00.

Dnia 31.08.2020 (poniedziałek) zapraszamy Rodziców z dziećmi na spotkanie adaptacyjne na placu zabaw
(na spotkanie przychodzi jeden rodzic z dzieckiem z zachowaniem wszelkich środków ostrożności: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk)

grupa I i II o godz. 9.30,

grupa III i IV o godz. 10.30.

W przypadku niesprzyjającej aury pogodowej zajęcia odbędą się na salach gimnastycznych.

Rady dla Rodziców - Przedszkole 87

1. Spokojnie wejdź do przedszkola. Nie przeciągaj pobytu w szatni: pomóż dziecku się rozebrać, pocałuj je, pożegnaj, przekaż nauczycielowi i wyjdź.
  2. Nie znikaj bez pożegnania. A co bardzo ważne: nie przedłużaj pożegnania.
  3. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze podczas rozstania. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
  4. Nie obiecuj: „Jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”. Kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz mu dać maleńki prezent, ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody. Z czasem ten bodziec stanie się zbędny.
  5. Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata lub inna osoba, którą dziecko zna.
  6. Staraj się określać w miarę dokładnie, kiedy przyjdziesz po dziecko. „Odbiorę cię z przedszkola po obiedzie/po zupie”. To dla dziecka dobra miara czasu, ponieważ wie, kiedy są posiłki. Najważniejsze jest to, żeby dotrzymywać słowa.
  7. Nie okazuj negatywnych emocji: nie płacz, nie wracaj pod drzwi, gdy słyszysz, że dziecko płacze.
  8. Każde dziecko uspokaja się w zasadzie od razu po zamknięciu drzwi do sali, ponieważ absorbują je nowi koledzy, ciekawe zabawki. Życzliwa i uśmiechnięta pani zawsze dziecko przytuli, weźmie na kolana i uspokoi, zajmując jego uwagę czymś miłym i pozytywnym.

Dołożymy wszelkich starań, aby każde dziecko pomyślnie przeszło okres adaptacji.

WYPOSAŻENIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

WYPOSAŻENIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

• kapcie na gumowej podeszwie, bez sznurówek
  • 4 mydła w płynie 500 ml
  • 6 ręczników papierowych
  • 4 małe opakowania serwetek śniadaniowych
  • 3 pudełka wyciaganych chusteczek
  • 3 opakowania mokrych chusteczek wyciąganych
  • 3 duże opakowania papieru toaletowego
  • pościel podpisana w podpisanym worku
  • piżama do leżakowania- bez guzików, coś na zmianę " w razie przygody"

WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI 2020

unnamed1 Copy

Listy dzieci przyjętych do przedszkola nr 87 od 1 września 2020

<<GRUPA 1>> | <<GRUPA 2>> | <<GRUPA 3>> |<<GRUPA 4>>

UWAGA!!!

UWAGA !!!

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Białegostoku informujemy, że

Przedszkole Samorządowe nr 87 w Białymstoku w dniu

29 czerwca 2020r. będzie nieczynne

ze względu na konieczności zdezynfekowania

pomieszczeń, w których pracowała Obwodowa Komisja Wyborcza.

DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU- 2019/20

Dyżur wakacyjny w przedszkolu

W związku z pełnionym dyżurem wakacyjnym przypadającym w tym roku szkolnym w miesiącu sierpniu, informujemy Rodziców o możliwości deklarowania dzieci w terminie:

16.06.2020- 24.06.2020 do godz. 15.00

Należy  wypełnić wstępną  deklarację uczęszczania dziecka do przedszkola w okresie dyżuru wakacyjnego , ze wskazaniem terminu . Deklaracje należy dostarczyć do szkoły w wersji papierowej lub wysłać ich skany meilem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na dyżur wakacyjny kwalifikowane będą dzieci wyłącznie rodziców pracujących. Informujemy, iż nastąpi również reorganizacja składu grup zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, zaleceniami GIS, MEN i MZ, mając na względzie również warunki lokalowe i organizacyjne przedszkola.

Dodatkowo informujemy, że w wyjątkowej sytuacji istnieje możliwość zapisania dziecka na miesiąc lipiec do Przedszkola Samorządowego Nr 77 przy ul. Rumiankowej w Białymstoku. Będzie to również zależało od ilości miejsc , jakimi będzie dysponować placówka, po przyjęciu swoich wychowanków , którzy mają gwarantowane pierwszeństwo .

Apelujemy do Rodziców o przemyślane decyzje w związku z posłaniem dziecka do innej placówki podczas pandemii wywołanej przez wirus COVID-19 z uwagi na trudne warunki reżimu sanitarnego, który nie jest łatwy do funkcjonowania dla dziecka.

W późniejszym wyznaczonym terminie po wstępnej deklaracji Rodzice będą zobowiązani do wypełnienia odpowiednich dokumentów, oświadczeń i upoważnień zgodnie z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie Miasta Białegostoku

Prosimy Rodziców o przestrzeganie wyznaczonych terminów wstępnej deklaracji.

DEKLARACJA LIPIEC.PDF

DEKLARACJA UCZESTNICTWA DZIECKA.PDF

OŚWIADCZENIE LIPIEC.PDF

OŚWIADCZENIE_SIERPIEŃ.PDF

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO- POŻEGNANIE 6-LATKÓW- 2019/20

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z grup: Jagódki, Pszczółki, Jeżyki i Biedronki oraz Rodziców na spotkanie z okazji Zakończenia Przedszkola, które odbędzie się na placu zabaw o godzinie 16.30.

22.06.2020r.- grupa Biedronki

23.06.2020r.- grupa Jeżyki