Aktualności_przedszkolne

witamy

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY 2017

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY

Mamo! Tato! Twórz razem ze mną!

Temat pracy: Jesienny liść. <<<więcej w pliku pdf>>>

Dziś jest Dzień Nauczyciela.... 2017

„Dziś jest Dzień Nauczyciela, czas radości i wesela,
dziś składamy życzeń moc! Niech pedagogiczne ciało, ku sukcesom kroczy śmiało.”

front dz eduk przed

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu zostało zorganizowane uroczyste spotkanie, na którym, przedszkolaki mogły wyrazić w formie wierszy i piosenek swoją wdzięczność za codzienną pracę wszystkim pracownikom przedszkola oraz wręczyć laurki z życzeniami. Przy tej okazji Pan Dyrektor przybliżył swoim wychowankom postać naszego patrona króla Stefana Batorego. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę z wizerunkiem króla oraz pary królewskiej.

| G A L E R I A |

Ekoprzedszkolak 2017

front ekoDSC 0132

11.10.2017r. odbył się dzień ,,Ekoprzedszkolaka''. Głównym celem uroczystości było odnoszenie świadomości ekologicznej, a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy dbać o środowisko naturalne i przyrodę. Pomogła w tym projekcja bajki edukacyjnej pt. ,,W kontakcie z naturą''. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji segregowania śmieci oraz zabawach muzyczno-ruchowych, w których wykorzystały ekoinstrumenty, zrobione przez nie wcześniej na zajęciach.

Podczas uroczystości odbył się również pokaz mody ekologicznej. Dzieci odważnie i z wielką radością zaprezentowały stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody – naszym rodzicom!

„Dzień Ekoprzedszkolaka” 11 października 2017 r.

logo ekoW dniu 11 października 2017 r. (środa) odbędzie się „Dzień Ekoprzedszkolaka”.

Prosimy rodziców o przygotowaniestrojów lub elementów ekologicznych

(z surowców wtórnych tj. papier, plastik, liście, owoce jesieni),

które dzieci zaprezentują podczas Ekopokazu.

„Cała Polska czyta dzieciom” 2017

frot ksiaNie do przecenienia jest rola jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając, nasze przedszkole w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” 29 września odwiedziły pracownice Fili Biblioteki Nr 7 w Białymstoku Książnicy Podlaskiej. Panie zaprezentowały dzieciom książkę pt. „Czajniczek” Etsuko Watanabe. Rozpoznały wśród naszych przedszkolaków stałych bywalców, jak również zachęciły pozostałe dzieci do odwiedzenia progów czytelni. Jeśli chcemy by dzieci wyrosły na kulturalnych, mądrych i wykształconych, wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im w domu i przedszkolu.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017

Dnia 20.09.2017 odbył się w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

front DSC 9515

Z tej okazji nauczyciele i pracownicy przy współpracy z biblioteką i samorządem uczniowskim zorganizowali dzieciom wiele niespodzianek. Panie zadbały o to, aby zabawy były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo-muzycznych przy akompaniamencie pianina, a następnie obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” wystawione przez nauczycielki naszego przedszkola. Ogromne wrażenie na dzieciach i rodzicach zrobiło wcielenie się w różne postaci bajkowe dyrektora, personelu przedszkola oraz uczennic Publicznego Gimnazjum nr 18. Trudno jest opisać radosną atmosferę jaka panowała tego dnia w naszym przedszkolu, dlatego zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wesołego dnia. <foto Gabrysia Hryniewicka>