Informacje świetlicowe

„Dziewczynka z zapałkami” 2019

frontDSC1 2622

Dnia 08.01.2019r. w naszej szkole witaliśmy uczniów Koła Poetycko – Recytatorskiego „Turgina” z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, którzy zaprezentowali przepiękne przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” na podstawie baśni Ch. Andersena. Opiekunem i zarazem reżyserem przedstawienia była Pani Beatrycze Smaszcz – Turosieńska – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej. Dzięki sercu, pasji, wytrwałości, profesjonalizmowi jaki widzieliśmy na scenie przedstawienie to dostarczyło wielu emocji i estetycznych wrażeń zarówno uczniom, jak i nauczycielom naszej szkoły. Inscenizacja ta była bardzo pouczająca, a wartości w niej ukazane - ponadczasowe co pozwoliło naszym uczniom na chwilę refleksji.

Dziękujemy także Dyrekcji Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów młodzieży i nauczycielom z Koła Poetycko – Recytatorskiego „Turgina".

galeria zsp5 2

Wychowawcy świetlicy

Baczność! Spocznij! Czyli i Ty możesz zostać żołnierzem!

front wojsko14.12.2018r. do świetlicy szkolnej zawitali goście. Był nim podporucznik Pan Marcin Dąbrowski i szeregowa Pani Magdalena Wyszyńska – żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej, którzy opowiedzieli dzieciom, co robią żołnierze w czasie pokoju, a także jakie cechy trzeba w sobie wykształcić, by móc starać się o przyjęcie do wojska. Goście opowiadali naszym Świetliczakom o obecnie istniejących formacjach wojskowych w Polsce, a także co żołnierze robią np. na poligonie. Wiele emocji wzbudził przyniesiony przez wojskowych plecak oraz hełm, który można było przymierzyć. Nasi goście odpowiadali na liczne pytania zadawane przez zaciekawione tematem dzieci. Spotkanie zakończyło się wspólnymi fotografiami. Dziękujemy podporucznikowi Panu Marcinowi Dąbrowskiemu i szeregowej Magdalenie Wyszyńskiej – ratownikowi medycznemu za  bardzo ciekawe spotkanie.

<<<galeria>>>

Wychowawcy świetlicy

„Dzisiaj jest magiczny dzień…”

fromt mikolJak co roku 06.12.2018r. do grzecznych dzieci, przyszedł ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Dzieci w ramach zajęć w świetlicy przywitały go z ogromną radością śpiewając piosenki i recytując wiersze. Świetliczaki poznały także historię św. Mikołaja z Miry, który żył na przełomie III i IV w.n.e. Każde dziecko otrzymało od św. Mikołaja upominek. Spotkanie z tak miłym gościem, wspólne zdjęcia, zabawa i mnóstwo prezentów dały dzieciom wiele radości. Jednak największą niespodzianką jaką sprawił nam w tym dniu św. Mikołąj to piłkarzyki stołowe, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Urozmaicą one zapewne czas spędzony po lekcjach w świetlicy. Dziękujemy Dyrekcji i Rodzicom za pomoc św. Mikołajowi!

galeria zsp5 mikolaj

Andrzejkowe wróżby 2018

frontDSC 170929 listopada w ramach zajęć w świetlicy odbyły się Andrzejki. Sala lustrzana zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. rzucając czarodziejskie patyczki, losując wróżbę ukrytą pod kubkami czy też w sercu ukryte imię przyszłego męża czy żony.

Oczywiście uczniowie wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

gal11 1

Tęczowo – kolorowo – muzycznie 2018

front teczaNa zajęciach umuzykalniających w ramach zajęć w świetlicy oraz na zajęciach rytmiki nasi mali i trochę więksi muzycy grali na dzwonkach i Bum Bum Rurkach. Gra na zakupionych kolorowych instrumentach sprawiała wszystkim ogromną radość a zarazem łatwość w wydobywaniu dźwięku. System Chroma – Notes na którym oparte są te instrumenty - stosowany jest na całym świecie. Podporządkowuje on poszczególnym dźwiękom określony kolor (każdy dźwięk ma swój własny, niepowtarzalny kolor). Dzięki temu właśnie można w bardzo łatwy sposób grać na BUM BUM RURKACH i dzwonkach naciskach z rączką. Wystarczy, że uderzymy rurkę w dowolny rodzaj powierzchni lub ręką w dzwonek w kolorze danej nuty i gotowe! Uczniowie i przedszkolaki już przygotowują się do koncertu – czekamy i trzymamy za nich kciuki.
Tęczowokolorowomuzycznie
<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>