Informacje świetlicowe

Złota Jesień zawitała do świetlicy w ZSP5 - 2018

front20181001 125647Złota jesień już na dobre zagościła w naszej świetlicy. Dary jesieni oraz zmiany zachodzące w przyrodzie były inspiracją do tworzenia ciekawych prac plastycznych, które powstały podczas zająć w naszej świetlicy. Wykorzystując wiele technik, uczniowie wykonali leśne skrzaty, wiewiórki oraz wizerunki Pani Jesieni, które można podziwiać na naszych świetlicowych wystawach. Uczniowie podczas zajęć utrwalali także nazwy ptaków oraz zasady ich dokarmiania. Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie poznali charakterystyczne cechy jesieni, a na podstawie wielu opowiadań i wierszy, jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodzie.

Jesień zachwyca nas swoją różnorodnością, a niezliczone ciekawostki ze świata przyrody nierzadko nas zadziwiają dlatego też zachęcamy wszystkich do wspólnych spacerów i twórczej zabawy również w domu z rodzicami. Z pewnością będzie to doskonały sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Wychowawcy świetlicy

G A L E R I A

„ANDRZEJKI 2015”

P1280678front30 listopada w godz. 10.00 – 13.00 w świetlicy szkolnej odbyły się „Szkolne Andrzejki 2015” przygotowane przez uczniów kl. III B, III P i II B. Odczytywanie przyszłości z kart i kubków, karteczki z imionami, barwna plansza, horoskop i zabawa liczbami rozbawiły wielu uczniów naszej szkoły. W trakcie imprezy zbierano pieniądze w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Góra Grosza”. Tego dnia w świetlicy było naprawdę tłoczno.

Wszystkim serdecznie dziękujemy (szczególne podziękowania należą się Sandrze Stolarczyk) i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

<<<galeria>>>

Opiekunowie świetlicy

„Słabi gracze biorą dopalacze!”

W świetlicy odbył się cykl zajęć na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Na jego zakończenie chętni uczniowie pisali fraszki i malowali plakaty na ten temat.

Wszystkie prace znalazły się na wystawie i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. <<<<fraszki pdf>>>>

Koraliki, sznureczki...czyli makramowa biżuteria

DSC 0475frontW październiku w świetlicy szkolnej, pod okiem pani Anny Daniluk, można było spróbować swoich sił w „wyplataniu” biżuterii. Uczniowie poznali podstawowe sploty i węzły makramy. Początki wcale nie były takie łatwe, ale wszyscy świetnie sobie dali radę. Powstały oryginalne bransoletki i wisiorki. W warsztatach uczestniczyły nie tylko dziewczęta. Zdobyte umiejętności można z powodzeniem wykorzystać, wykonując uroczą bransoletkę na prezent mamie, siostrze, dziewczynie lub ... sobie. Przy wspólnym „tworzeniu” sznureczkowej biżuterii wszyscy dobrze się bawili.

foto1 foto2 foto3

Opiekunowie świetlicy

„Zgaduj – zgadula: kto jest kto”

P1120598m„Rozpoznaj swego nauczyciela” to konkurs fotograficzny zorganizowany w świetlicy z okazji Święta KEN. Chętni nauczyciele przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa, a uczniowie mieli ich rozpoznać, co wcale nie było łatwe. Ale dali radę!  Największą spostrzegawczością wykazały się uczennice klasy III A: Ola Arciszewska i Paulina Wyłuda (12 poprawnych odpowiedzi) oraz Ania Topczewska z klasy II L, Magda Liżewska i Sebastian Zdanio z klasy III L (po 8 trafień).

Zgadywanka spodobała się wszystkim – i nauczycielom i uczniom. Serdecznie dziękujemy z udział w zabawie.

Foto1 Foto2