Informacje świetlicowe

„Dzisiaj jest magiczny dzień…”

fromt mikolJak co roku 06.12.2018r. do grzecznych dzieci, przyszedł ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Dzieci w ramach zajęć w świetlicy przywitały go z ogromną radością śpiewając piosenki i recytując wiersze. Świetliczaki poznały także historię św. Mikołaja z Miry, który żył na przełomie III i IV w.n.e. Każde dziecko otrzymało od św. Mikołaja upominek. Spotkanie z tak miłym gościem, wspólne zdjęcia, zabawa i mnóstwo prezentów dały dzieciom wiele radości. Jednak największą niespodzianką jaką sprawił nam w tym dniu św. Mikołąj to piłkarzyki stołowe, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Urozmaicą one zapewne czas spędzony po lekcjach w świetlicy. Dziękujemy Dyrekcji i Rodzicom za pomoc św. Mikołajowi!

galeria zsp5 mikolaj

Andrzejkowe wróżby 2018

frontDSC 170929 listopada w ramach zajęć w świetlicy odbyły się Andrzejki. Sala lustrzana zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. rzucając czarodziejskie patyczki, losując wróżbę ukrytą pod kubkami czy też w sercu ukryte imię przyszłego męża czy żony.

Oczywiście uczniowie wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

gal11 1

Tęczowo – kolorowo – muzycznie 2018

front teczaNa zajęciach umuzykalniających w ramach zajęć w świetlicy oraz na zajęciach rytmiki nasi mali i trochę więksi muzycy grali na dzwonkach i Bum Bum Rurkach. Gra na zakupionych kolorowych instrumentach sprawiała wszystkim ogromną radość a zarazem łatwość w wydobywaniu dźwięku. System Chroma – Notes na którym oparte są te instrumenty - stosowany jest na całym świecie. Podporządkowuje on poszczególnym dźwiękom określony kolor (każdy dźwięk ma swój własny, niepowtarzalny kolor). Dzięki temu właśnie można w bardzo łatwy sposób grać na BUM BUM RURKACH i dzwonkach naciskach z rączką. Wystarczy, że uderzymy rurkę w dowolny rodzaj powierzchni lub ręką w dzwonek w kolorze danej nuty i gotowe! Uczniowie i przedszkolaki już przygotowują się do koncertu – czekamy i trzymamy za nich kciuki.
Tęczowokolorowomuzycznie
<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

I Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej

frontDSC 03826 listopada w naszej szkole odbył się I Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej organizowany przez wychowawców świetlicy. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy obchody 100- lecia rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Przygotowując się do tej uroczystości dzieci podczas zajęć w świetlicy wykonały piękne flagi narodowe oraz ćwiczyły pieśni, które wykonywały podczas konkursu.

Rozpoczynając uroczystość uczniowie wraz z wychowawcami wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pan Dyrektor przeprowadził krótką lekcję historii na której dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami historycznymi dotyczącymi tego święta. Następnie wszystkie klasy zaprezentowały przygotowane pieśni. Komisji konkursowej trudno było wyłonić zwycięzców ponieważ wszyscy byli doskonale przygotowani. Niektórzy wykorzystali instrumenty perkusyjne w swojej interpretacji muzycznej inni śpiewając maszerowali jak prawdziwi żołnierze. Wysłuchaliśmy wiele pięknych, mniej i bardziej znanych pieśni patriotycznych. Wśród nich między innymi: „My, Pierwsza Brygada”, „Rota”, „Przybyli Ułani”, „ Wojenko, wojenko”, „Piechota”. Ostateczne komisja przyznała:

I miejsce – klasa IIA, II miejsce – klasa IIB, III miejsce – klasa IIC, wyróżnienia klasy IA, IB, IC. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim wychowawcom za pomoc w przygotowaniu swoich uczniów.

galer bial czerw 200

ACH CO TO BYŁA ZA ZABAWA! - Otrzęsiny "Świetliczaka" 2018

front otrz

18 października 2018r., w ramach zajęć świetlicy, odbyły się OTRZĘSINY i PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA. Celem imprezy było przyjęcie wszystkich uczestników zajęć świetlicowych w grono „braci” świetlicowej, dobra zabawa oraz utrwalenie zasad zachowania podczas zajęć świetlicowych. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w zmaganiach sportowych, przeszli m.in. próby siły, sprawności i sprytu. Po emocjonujących zawodach odbyło się uroczyste złożenie przyrzeczenia i pasowanie nowicjuszy przez Pana Dyrektora. Każdy ŚWIETLICZAK otrzymał pamiątkowy medal i został przyjęty w poczet świetlicowej braci. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka. Każdy ŚWIETLICZAK wyginał śmiało ciało. Było dużo śmiechu i zabawy. <<<GALERIA>>>