BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017 - Biblioteka

Dnia 20.09.2017 odbył się w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

front DSC 9515

Z tej okazji nauczyciele i pracownicy przy współpracy z biblioteką i samorządem uczniowskim zorganizowali dzieciom wiele niespodzianek. Panie zadbały o to, aby zabawy były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo-muzycznych przy akompaniamencie pianina, a następnie obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” wystawione przez nauczycielki naszego przedszkola. Ogromne wrażenie na dzieciach i rodzicach zrobiło wcielenie się w różne postaci bajkowe dyrektora, personelu przedszkola oraz uczennic Publicznego Gimnazjum nr 18. Trudno jest opisać radosną atmosferę jaka panowała tego dnia w naszym przedszkolu, dlatego zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wesołego dnia. <foto Gabrysia Hryniewicka>

przegl 2017 2018

Wyniki konkursu na Najlepszych Rzetelnych Czytelników w roku szkolnym 2016/2017

mmDSC 8618mmDSC 9165

Corocznie wręczamy nagrody w konkursie na Najlepszego Czytelnika w PG nr 18, W tym roku nagrodziliśmy 3 osoby z każdego poziomu klas. Oto wyniki:

Klasy I – Kamila Kubasińska kl. 1s

Klasy II – Weronika Busłowska kl. 2b

Klasy III – Wiktoria Jastrzębska kl. 3b

Rozstrzygnięcie nastąpiło na zakończenie roku szkolnego i zwieńczyło całoroczne zaangażowanie w czytanie książek. Serdecznie gratulujemy.:) <foto1> <foto2>

Jeżyki, Biedroneczki, Sówki, Pszczółki, Jagódki w bibliotece PG nr 18

tydz czytfront1

W związku z 6 Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom 5 i 7 czerwca 2017r. naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 79 w Białymstoku, by posłuchać pięknego czytania w wykonaniu naszych uczniów. Kornelia Wróbel z kl. I K, Jakub Chojak i Patryk Kolosa z kl. I P oraz Aleksander Remesz z kl. III P zaprezentowali naszym Gościom - grupom o wdzięcznych nazwach: Jeżyki, Biedroneczki, Sówki, Pszczółki, Jagódki wiersze Jana Brzechwy: „Na straganie” i „Pomidor”. Dzieci wysłuchały tekstów, odpowiadały na krótkie pytania dotyczące treści utworu, a następnie zwiedziły naszą bibliotekę.

Dziękujemy Nauczycielom z Przedszkola Samorządowego nr 79 za współpracę. :) <<galeria fotografi naszych gości>>

Jak nie czytam, jak czytam! 2017

front jak2 czerwca 2017 r. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. W piątek o godz. 10. 00 na plac przy boiskach szkolnych przyszli nauczyciele i uczniowie z wybranymi przez siebie książkami. Gdy grupa się już zebrała, zrobiliśmy zdjęcie i wysłaliśmy do organizatora akcji - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
Na zdjęciu znajduje się 275 osób. Dziękujemy serdecznie p. Eli Borek za pomoc przy ustawianiu naszej „OSIEMNASTKI” i uczennicy kl. III A – Luizie Jodkowskiej za zrobienie zdjęć. :)

logo jaknieczytam
<<G A L E R I A>>

„Uwolnij Książkę”, czyli Bookrossing w PG nr 18

DSC05549 frontKsiążka żyje, gdy jest czytana, dlatego warto ją puszczać w obieg. Nasi uczniowie i pracownicy szkoły skorzystali z tej możliwości w dniach 8 – 15 maja 2017r, gdy wzięli udział w akcji bookcrossingu. Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych punktach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym, wyznaczonym do tego miejscu. U nas można było zostawić lub wziąć książkę ze specjalnie przygotowanych do tego celu stolików, ustawionych w holu szkoły.

Bookcrossing, czyli wymienianie się książkami, wymyślili Amerykanie. Książki krążą z rąk do rąk, są pozostawiane na ławce w parku, w kawiarniach, autobusach, pociągach  albo w specjalnie przygotowanych miejscach – półkach czy stolikach.

<<<foto1>>>    <<< foto2>>>

Nauczyciele bibliotekarze

Dzień Czekolady – 27.04.2017r.

front czekol 2017Czekolada łączy ludzi 27.04.2017r. naszą bibliotekę i czytelnię odwiedziło ponad 200 osób. Goście mogli spróbować ciast i czekoladowych ciasteczek, a przede wszystkim wypożyczyć książki: beletrystykę i pozycje popularnonaukowe oraz przejrzeć w czytelni najnowsze czasopisma.
Z wypożyczenia książek skorzystało tego dnia 85 osób, które otrzymały również czekoladową niespodziankę.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>

„Łupy” książkowe :)

DSC05523mDSC05524m

Udział uczniów - przedstawicieli PG nr 18 w VI Międzynarodowych Targach Książki zakończył się zakupem nowości czytelniczych do naszej biblioteki na kwotę 430 zł.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wypożyczania „świeżynek” książkowych.
:)  foto1 foto2

Nauczyciele bibliotekarze

Spotkanie autorskie – 21.04.2017r.

frontDSC05506Uczennice: Dorota i Weronika Busłowskie z kl. II B oraz Kamila Kubasińska i Dominika Rembowicz z kl. I S wzięły udział w spotkaniu autorskim z powieściopisarką Anną Onichimowską („Hera Moja Miłość”, „Lot komety”, Demony na smyczy”, itd.). Odbyło się ono w ramach VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

Dziewczęta wysłuchały wykładu, potem zadawały pytania autorce, otrzymały jej autograf w najnowszej powieści „Dziesięć stron świata”, a na koniec zrobiły z Nią zdjęcie.

foto1  foto2  foto3  foto4

Nauczyciele bibliotekarze

Tu byliśmy: VI Międzynarodowe Targi Książki - 21-23.04.2017 r.

frontDSC05517Uczennice: Dorota i Weronika Busłowskie z kl. II B oraz Kamila Kubasińska i Dominika Rembowicz z kl. I S odwiedziły stoiska przygotowane przez wydawnictwa podczas VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Miały także możliwość spotkania z p. Joanną Olech – autorką książek dla młodszych dzieci.

W tym roku w imprezie, która po raz kolejny została zorganizowana w Operze i Filharmonii Podlaskiej, wzięło udział około 80 wydawców.

foto1  foto2  foto3  foto4