BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK DLA DZIECI 2018

frontDSC056812 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Czytania Książek dla Dzieci i w związku z tym nauczycielki z przedszkola poprosiły nauczycieli bibliotekarzy o zorganizowanie zajęć dla przedszkolaków. Miały one miejsce 6 kwietnia 2018 r. w poszczególnych grupach przedszkolnych. Jako lektura do przeczytania wytypowana została książeczka Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, której bohaterka, jak się okazało, była doskonale znana wszystkim małym słuchaczom.

Książeczka czytana była przez p. Mirosławę Pawelską – nauczycielkę języka polskiego, zaś p. Dorota Artysiewicz przeprowadzała z dziećmi pogadankę na temat poszanowania książek i zaproponowała dzieciom zabawę polegającą na wykonaniu tańca z książką w rytm muzyki klasycznej. Oprawą fotograficzna zajmowała się p. Barbara Szymańska.

Przyznać trzeba, że Biedroneczki, Jeżyki, Sówki, Pszczółki, Jagódki oraz Krasnoludki. z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o Kici Koci, która wraz z mamą wybrała się do biblioteki. Spotkanie stało się też okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich czytelniczych upodobań i pokazało, ze dzieci chętnie obcują z książką i znajdują w tym przyjemność.

|| GALERIA ||

„Kolorowa Wielkanoc” - konkurs 2018

mmzdj 222 marca 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną pt. „Kolorowa Wielkanoc”. Była to już II edycja konkursu, który skierowany był do naszych przedszkolaków i ich rodziców. Został on zorganizowany przez nauczycielki z przedszkola we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami ze szkolnej biblioteki.
W konkursie wzięło udział 54 dzieci wraz z rodzicami. Oto zwycięzcy:
I miejsce: Izabela Szymańska, grupa V „Jagódki”
II miejsce: Alan Olechno, grupa VI „Krasnoludki”
III miejsce: Paweł Szczerbacz, grupa I Biedroneczki
wyróżnienia: Antonina Wiśniewska, grupa I „Biedroneczki” oraz Oliwia Musiaka, grupa V „Jagódki”

<foto1>  <foto2>
Serdecznie gratulujemy wygranej zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom ogromnej pomysłowości!

Konkurs plastyczny Maria Skłodowska-Curie 2018

front sklodowska

W związku z faktem, że w tym roku przypada 150. rocznica urodzin znamienitej Polki – Marii Skłodowskiej – Curie, w bibliotece szkolnej ogłoszony został konkurs na plakat przedstawiający dokonania uczonej. Rozstrzygnięcie konkursu zaowocowało przyznaniem trzech nagród. Otrzymali je: Mateusz Kirejczyk z klasy III a, Dorota i Weronika Busłowskie z klasy III b .Gratulujemy

<foto1>  <foto2>  <foto3>

Nauczyciele bibliotekarze

„Najlepszymi Rzetelnymi Czytelnikami SP 48 i PG nr 18” zostali...

oglosz gif

foto1    foto2

Walentynki w bibliotece ♥ 2018

front walentyTradycją biblioteki szkolnej stało się „osładzanie” dnia Św. Walentego. Jak co roku i tym razem 14 lutego 2018 w pomieszczeniu wypożyczalni działała „Kawiarenka Walentynkowa”, gdzie można było spróbować różnych domowych ciast i ciasteczek. Każdy, kto skorzystał tego dnia z wypożyczalni, otrzymywał słodkie czekoladowe serduszko. W związku z naszą akcją, tego dnia kawiarenkę odwiedziło 211 osób. Po raz pierwszy gościliśmy czytelników z klas pierwszych. Dodatkowo uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Zakochane pary w literaturze pięknej”.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>

Loteria bałwankowa 2017/2018

loteria bal640

Od 19.12.2017 do 5.01.2018 trwała akcja czytelnicza pod hasłem „Loteria bałwankowa”. Naszych uczniów witał w bibliotece bałwanek adwentowy. Wszyscy wypożyczający książki mogli losować kupony, za którymi kryły się różnie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP 48. Z loterii skorzystało 29 uczniów, którzy wypożyczyli 356 książek.

Andrzejki w bibliotece 2017

front andrzDnia 28 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały wróżby andrzejkowe dla społeczności szkolnej. Pomieszczenie czytelni zamienione zostało w salę wróżb, które przygotowały uczennice z klasy III c. Główną atrakcją andrzejek było spotkanie z „wróżką” Mirosławą, która z kryształowej kuli i kart przepowiadała przyszłość. W rolę wróżki wcieliła się polonistka, Pani Mirosława Pawelska stale współpracująca z SU i biblioteką szkolną. Życzymy wszystkim spełnienia dobrych przepowiedni. <<<powiększ plakat>>>

SU Nauczyciele bibliotekarze

Pasowanie na Czytelnika Szkoły Podstawowej nr 48

front1212Dnia 22 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki. Tego dnia mali uczniowie zapraszani byli do gabinetu tajemniczego pisarza, w postać którego wcieliła się jedna z nauczycielek-bibliotekarzy. Pisarz dokonywał aktu pasowania na czytelnika za pomocą dużego gęsiego pióra. Goście otrzymali nalepki oraz imienne zakładki do książek wykonane przez panie z biblioteki i oficjalnie mogli przystąpić do wypożyczania książek. Życzymy im miłych wrażeń w trakcie czytania.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Kiermasz książek 2017

frontDSC05660W dniach 20 listopada i 23 listopada 2017 roku biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz „Tanie książki z Tuliszkowa”. Oferta stoiska księgarskiego skierowana była do rodziców przedszkolaków i pierwszoklasistów. Za sprzedaż książek biblioteka otrzymała od księgarni bonus w postaci darmowych wydawnictw książkowych. Dziękujemy wszystkim za zakup książek.

powiększ foto

Nauczyciele bibliotekarze

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków „Jesienny liść”

17 listopada 2018r podczas Festiwalu Piosenki dla Pani Jesieni został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla przedszkolaków „Jesienny liść”. Dzieci, które przystąpiły do konkursu wykonały pracę plastyczną wspólnie z rodzicami. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone dwuosobowymi wejściówkami na dowolny film do kina Helios, ufundowanymi przez Dyrektora Szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodki upominek.

<<<<GALERIA>>>>

Gratulujemy