PODLASKIE TALENTY 2010

11 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyła się, już po raz piąty, uroczystość wręczenia certyfikatów dla młodych stypendystów Marszałka – uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2010.
Reprezentantem naszej szkoły była Paulina Mierzwińska kl. 3a. GRATULACJE.

W roku 2009 ogółem złożono 177 wniosków o stypendia. Wnioski opiniowała siedmioosobowa komisja, w skład której wchodziły cztery osoby wskazane przez Komisję Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz trzy osoby wskazane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Na podstawie opinii komisji, następnie Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał, 26 stycznia 2010 roku, stypendium w wysokości po 250 zł miesięcznie na 2010 rok,  45 uczniom uzdolnionym artystycznie, czyli o 15 więcej niż dotychczas.

Paulina Mierzwińska jest wybitnie utalentowana plastycznie. Ma na swoim koncie następujące osiągnięcia, m.innymi: III m-ce w kat. batik na XIX Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcej Twórczości Plastycznej, jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Plastycznej pod patronatem polskiego komitetu do spraw UNESCO.

Zobacz występ wideo

Więcej na stronie Wrota Podlasia