SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Wyróżnienie dla Samorządu Uczniowskiego naszego Gimnazjum!

Wyróżnienie dla Samorządu Uczniowskiego naszego Gimnazjum!

DSC09984
Z przyjemnością informujemy, że Samorząd Uczniowski PG 18 został wyróżniony (zajmując IV miejsce) za działalność w roku szkolnym 2010/2011 w czasie XI Wojewódzkiego Forum Samorządów Szkolnych, które odbyło się 24 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Bł. ks. M. Sopoćki w Białymstoku.

Imprezę – pod patronatem Prezydenta Białegostoku – zorganizowali: ZSO nr 10 i MODM (Miejski Ośrodek Doskonalenia Metodycznego). Tegoroczne Forum nosiło tytuł: „Samorząd szkolny dla społeczności lokalnej” i jego myślą przewodnią było: „"wyjście" samorządności szkolnej poza mury placówki”.

>> Galeria zdjęć <<

Samorządy zaprezentowały wszystkie działania, jakie podjęły na terenie swoich szkół oraz poza nimi, w dwojakiej formie (do wyboru): w postaci prezentacji multimedialnej lub plansz informacyjnych.

Nasz Samorząd reprezentowały: Dorota Petelska z kl. 3L, Magdalena Skrzyniarz z kl. 2L oraz Paula Protasiewicz z kl. 1A. Nasze działania przedstawiliśmy w formie prezentacji multimedialnej.

W tegorocznym Forum wzięli udział goście: Lucja Orzechowska – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Kultury i Sportu, Michał Tragarz z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Maria Napiontek i Mikołaj Kałuszko, reprezentujący biuro Sejmu RP, organizatora Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Takie wyróżnienie to efekt ciężkiej pracy uczniów oraz opiekunów Samorządu - Pań: Joanny Fiłończuk, Doroty Artysiewicz oraz Iwony Kwiecińskiej w ubiegłym roku szkolnym. Nagroda na pewno zmobilizuje nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy.

Opiekun SU
Joanna Sołowianowicz