Medale "Diligentiae - za pilność" 2021

maly foto11.09.2021r w Szkole Podstawowej nr 24 prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył medale "Diligentiae - za pilność" wyróżniającym się uczniom i nauczycielom ze szkół miasta Białegostoku. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Kacper Kołomyjski. Wyróżniono także panią Wiesławę Winkiewicz - nauczyciela matematyki.

Medale Diligentiae ustanowione przez króla Stanisława Augusta w 1767r nadawane były pierwotnie wychowankom Korpusu Kadetów jako zaszczytne wyróżnienie za pilność w nauce. Od 2004r w Białymstoku honoruje się w ten sposób najpilniejszych uczniów i ich nauczycieli.

<foto1>  |  <foto2>