Światowy Dzień Pszczół

front20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji, klasy drugie gościły pracowników Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Dzieci dowiedziały się czym się różni trzmiel od pszczoły, jakie są przyczyny ginięcia pszczół, jak zbudowana jest pszczoła i ul, i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Poznały także bliżej pracę pszczelarza i narzędzia, którymi pracuje, a także mierzyły kapelusz pszczelarski. To było naprawdę owocne spotkanie.

Dziękujemy serdecznie Pani Ewie i Panu Kubie za spędzony wspólnie czas!

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6> <foto7>

?>