Ogłoszenie. 01.04.2021

W związku ze zbliżającym się zakończeniem nauczania zdalnego w ZSP5 w Białymstoku zostaną przeprowadzone zmiany
dotyczące prowadzonych zajęć stacjonarnych w klasach 1-3 oraz 4-7.
Rozporządzenie MENiS Dz. U nr 13/2021 z dnia 31 marca 2021 r.
Zmiany mają na celu, zniwelowanie różnic w poziomie wykształcenia i socjalizacji dzieci, wynikłych
z powodu zamknięcia szkół. Zmiany wejdą w życie w pierwszym tygodniu powrotu do szkół. Oto one.

Klasy 1-3

Na lecji WF dzieci będą biegały po korytarzu ucząc się głośnego krzyczenia. Cel - zwiekszenie wentylacji i odbudowa działania mięśni płuc.

Lekcje religii będą przeprowadzane w salach katechetycznych przyparafialnych. Cel  - sale są oddalone od szkół, co stworzy okazję do częstych wycieczek i spacerów.

Zamiast edukacji wszczesnoszkolnej w klasach, dzieci będą miały zajęcia wyłącznie na korytarzach. Cel otwarcie na innych, wyjście z izolacji.

J. angielski. Zamiast języka angielskiego wprowadza się język migowy. Cel - zgodnie z dyrektywą UE do 2025 r. każdy musi znać język migowy.

Klasy 4-7

Matematyka zostaje zastąpiona zajęciami przypominającymi, jak się spóźniać na lekcje i wymyślać wiarygodne wytłumaczenie spóźnienia oraz, jak w warunkach szkolnych, ściągać na klasówkach w sali lekcyjnej.

Język polski ma zostać zastąpiony zajęciami z aktorstwa plenerowego.

Informatyka zostaje zlikwidowana ze względu na zbyt dużą ilość godzin spędzonych przed komputerem w czasie izolacji.

Historia dzieli się na dwa przedmioty. Historia przedpandemiczna i historia popandemiczna. Na pierwsze zajęcia są zapraszani nauczyciele historii, i tu się nie zmienia nic, na drugie zajęcia przychodzą wyłącznie terapeuci i psycholodzy.

Plastyka łączy się z muzyką a dzieci na tych zajęciach rysują graffiti na murach bloków osiedlowych, podczas zajęć obowiązuje rapowanie  hiphopowych kawałków.

Technika zostaje podzielona na grupy. Jeden rodzaj zajęć, odbywać się będzie tylko podczas wycieczek rowerowych. Drugi to zajęcia z konserwatorem szkolnym polegające na nauce naprawy zniszczonych przez uczniów ławek, krzesełek, toalet.

Biologia i przyroda to wyjazdy do schronisk, stadnin koni i hoteli dla psów oraz pomoc rolnikom i ogrodnikom.

Fizyka i chemia zostaje zlikwidowana, bo są za trudne. Dzieci będą się uczyć, jak skutecznie chwalić się nowym telefonem i przekonać innych, że ich ubrania są modniejsze.

Geografia dzieli się na grupy chłopców i dziewcząt. Dziewczęta mają zajęcia ze stylizacji ubioru, makijażu i fryzjerstwa. Chłopcy - zajęcia z mapami uczące ich, jak znaleźć najtańszą hurtownię i wyznaczyć najkrótszą trasę do niej.

Język angielski zostaje. Zmienia się tylko formuła zajęć. Na zajęcia zapraszane są osoby starsze 60+ (wymagane potwierdzenie szczepień) i podczas lekcji - wyłącznie po angielsku - przeprowadzane są rozmowy o życiu.

PS. :) żart  primaaprilisowy!!! K.Klem.