Program zdrowotny PROFILAKTYKA WAD POSTAWY..

Program zdrowotny PROFILAKTYKA WAD POSTAWY
dla uczniów klas pierwszych oraz klasy szóstej - zapisy u wychowawców.

Aby przeczytać kliknij

Projekt pt. „Kompleksowa profilaktyka zdrowotna dzieci w wieku 5-14 lat zamieszkałych w powiecie Miasto Białystok” jest bezpłatny i skierowany do wszystkich uczniów klas I, IV i VI Szkoły Podstawowej.

Będzie polegał na następujących działaniach:

1. Edukacja zdrowotna uczniów klas I, IV i VI. Dziecko dowie się jak ważna jest prawidłowa postawa, prosty kręgosłup oraz odpowiednia ilość codziennego ruchu by wszechstronnie i harmonijnie rozwijać się.

2. Przeprowadzenie badań diagnostycznych na terenie szkoły przez specjalistę w zakresie wad postawy z ustaleniem dalszych metod leczenia przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

3. Przeprowadzenie zajęć dla zdiagnozowanych uczniów za pomocą specjalistycznych metod terapeutycznych/rehabilitacyjnych i zajęć korekcyjno – kompensacyjnych na basenie.

Zarówno badania diagnostyczne jak i dalsze działania specjalistyczne korekcyjno – kompensacyjne są w dzisiejszych czasach bardzo ważnym czynnikiem tego projektu nie tylko z powodu licznych wad postawy, ale i braku bezpośredniego, szybkiego dostępu do specjalistów i rehabilitacji.

Korzyści z uczestnictwa w projekcie:

1. Prosty kręgosłup + lepsze samopoczucie = ZDROWE DZIECKO

2. Bezpłatne badania diagnostyczne wraz z konsultacją specjalistyczną

3. Bezpłatne ćwiczenia korekcyjne na basenie

4. Wzrost aktywności ruchowej dzieci

5. Zmniejszenie ilości występowania wadliwych postaw u dzieci

6. Wzrost świadomości uczniów na temat wad postawy i wynikających z tego zagrożeń

7. Zwiększenie wiedzy, świadomości oraz umiejętności praktycznych rodziców/opiekunów w zakresie wad postawy.