ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Petycja naszych uczniów

Petycja naszych uczniów

Drukuj

frnbt petycja21 listopada uczniowie klasy VI zbierali podpisy wśród rodziców uczniów oraz wśród pracowników szkoły pod petycją skierowaną do Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok” w sprawie ustawienia stojaków na rowery przy wejściu głównym do budynku naszej szkoły. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy podczas realizacji programu edukacyjnego „Weź oddech w Białymstoku” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program ma na celu podniesienie kompetencji i wzrost świadomości uczniów na temat niskiej emisji i sposobów ochrony czystości powietrza.

Najnowsze badania dowodzą, że rocznie ok. 45000 osób w Polsce umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza. Niska emisja powoduje częstsze występowanie chorób alergicznych, zapalenia spojówek, astmy, poronień i niższej wagi urodzeniowej noworodków oraz chorób nowotworowych. Jedną z przyczyn zanieczyszczenia powietrza jest emisja komunikacyjna, czyli ruch samochodowy.

Jesteśmy zdania, że stojaki na rowery przyczynią się do tego, że część uczniów oraz pracowników szkoły będzie dojeżdżała do placówki rowerami, co przyczyni się do zmniejszenia ruchu samochodowego w pobliżu szkoły i równocześnie zmniejszenia emisji spalin i zanieczyszczenia powietrza na naszym osiedlu.

Naszą petycję popiera także Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński oraz Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Julia Koroniecka.

Naszą petycję podpisało 187 osób, bardzo dziękujemy wszystkim za poparcie!

W poniedziałek 26 listopada złożymy petycję Prezesowi Panu Jerzemu Cywoniukowi, mamy nadzieję na przychylność. |  <<<zobacz foto>>> |

Aleksandra Adamczewska, Karolina Dziejma, Diana Markowska - uczennice klasy VI a

Hanna Szymańska

 

wyszukiwarka

logo akademia rodziny

 

ksz zaw

 

ksz og

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos