ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej 2019

II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej 2019

Drukuj

front 22szkolny14.11.2019 w naszej szkole odbył się II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Druga edycja tej imprezy tak jak w poprzednim roku miała na celu popularyzacje wśród naszych uczniów pieśni patriotycznych, rozwijanie uczuć patriotycznych, poznawanie historii naszego narodu i ogólnie - zachęcenie do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. Zamierzeniem organizatorów było także krzewienie kultury muzycznej poprzez prezentowanie umiejętności wokalnych dzieci i organizowanie warunków do twórczej wymiany doświadczeń artystycznych. Wszyscy młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i wokalny. Zgromadzona publiczność ze wzruszeniem nagradzała gorącymi brawami młodych artystów.

Dziękujemy serdecznie jury tego konkursu oraz wszystkim wychowawczyniom klas I – III za olbrzymi wkład pracy w przygotowaniu swoich podopiecznych. Z pewnością te piękne utwory na długo pozostaną w naszej pamięci.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
<<<< G A L E R I A >>>>

Wychowawcy świetlicy

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.