Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej

front grazDnia 08.11.2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Białymstoku. Uczeń kl. IIIB - Olaf Roszkowski zaprezentował swoje umiejętności wokalne i instrumentalne w utworze pt.„Dziś idę walczyć, Mamo” autorstwa Józefa „ Ziutka” Szczepańskiego żołnierza batalionu „Parasol” Armii Krajowej.

Zespół „Bemolki” złożony z uczniów klasy IIIB i IIIC zaśpiewał „Leguny w niebie” autorstwa Adama Kowalskiego. Piosenka powstała w okresie wojny polska- bolszewickiej i w żartobliwy sposób oddała polskiego ducha walki. Otrzymaliśmy piękne dyplomy i statuetki, ale przede wszystkim niecodzienną lekcję historii i odpowiedź na pytanie, czym jest niepodległość.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Dariuszowi Mierzyńskiemu za cenne wskazówki i pomoc w przygotowaniu uczniów do tego występu.

Grażyna Nieścior, Katarzyna Rodziewicz

galeriaczerw zsp5