ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej

Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej

Drukuj

front grazDnia 08.11.2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Białymstoku. Uczeń kl. IIIB - Olaf Roszkowski zaprezentował swoje umiejętności wokalne i instrumentalne w utworze pt.„Dziś idę walczyć, Mamo” autorstwa Józefa „ Ziutka” Szczepańskiego żołnierza batalionu „Parasol” Armii Krajowej.

Zespół „Bemolki” złożony z uczniów klasy IIIB i IIIC zaśpiewał „Leguny w niebie” autorstwa Adama Kowalskiego. Piosenka powstała w okresie wojny polska- bolszewickiej i w żartobliwy sposób oddała polskiego ducha walki. Otrzymaliśmy piękne dyplomy i statuetki, ale przede wszystkim niecodzienną lekcję historii i odpowiedź na pytanie, czym jest niepodległość.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Dariuszowi Mierzyńskiemu za cenne wskazówki i pomoc w przygotowaniu uczniów do tego występu.

Grażyna Nieścior, Katarzyna Rodziewicz

galeriaczerw zsp5

  film z występu----->>   film

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.