ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Calineczka 2019

Calineczka 2019

Drukuj

frontDSC 7913Dnia 23.10.19r. do naszej szkoły przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej prezentując przepiękne przedstawienie na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka.” Młodymi artystami z Koła poetycko – teatralnego „Turgina” działającymi przy Zespole Szkół w Turośni Kościelnej opiekuje się Pani Beatrycze Smaszcz - Turosieńska, która była jednocześnie reżyserem tego przedstawienia. Dzieci z naszej szkoły miały możliwość przeniesienia się w zupełnie inny świat wzbogacając przy tym swoją wyobraźnię. Na koniec nagrodziły naszych wspaniałych aktorów ogromnymi brawami.

Dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Chrabołowskiej za możliwość obejrzenia przedstawienia i licząc na dalszą współpracę życzymy sukcesów młodym aktorom.

<<galeria>>

Wychowawcy świetlicy

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.