PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI >>> Zabawy z Ozobotem- 2018/19

Zabawy z Ozobotem- 2018/19

Dzięki uprzejmości firmy Edu Sense nasza grupa miała okazję przetestować Ozobota. Jest to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM (science, technology, engineeringg, art, maths). Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Sprawdza się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i grupowych. Z powodzeniem może być wykorzystywany na zajęciach przyrodniczych, matematycznych, artystycznych i innych. Robot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę! Rysując trasy i proste kolorowe kody dla Ozobota badź układając specjalne puzzle dzieci w istocie programują zadania. To one decydują o tym, jak będzie się zachowywał robot. Wykonują w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne, jednocześnie rozwijając inne uniwersalne kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne, szukanie optymalnych rozwiązań, kreatywność. Nie bez znaczenia jest poprawa motoryki dłoni i paluszków dziecka. Edu Sense dziękujemy!

1   2   3   4   5   6   7